Dricānos piemin komunistiskā genocīda upurus

Publicēts 26.03.2019

Dricānos, 25.marta rītā, Dricānu vidusskolas kuplais kolektīvs- audzēkņi un skolotāji, vietējie iedzīvotāji pulcējās uz komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumu bijušā tautas nama pagalmā pie piemiņas akmens visu okupāciju upuriem. Skanēja dziesmas, vēstures liecības un lūgšanas.

Divi latviešu tautai liktenīgi datumi-  14. jūnijs un 25. marts. Tā ir vēsture, tie ir fakti, tā ir emociju jūra. Nav jākaunas no asarām, kad pārcilājam atmiņas par tiem. Tās ir pazemoto sāpes. Tikai runājot no sirds uz sirdi, var cerēt uz savstarpēju sapratni starp paaudzēm un tautām. Kopš 25. marta deportācijām ir pagājuši 70 gadi. Šajā laikā Latvijā piedzima un izauga jauni cilvēki, kuri bija pietiekami drosmīgi, lai vēlreiz izcīnītu Latvijas neatkarību, un kuri ir pietiekami spēcīgi, lai būtu gatavi to aizsargāt. Pieminot izsūtījumā aizvestos, mums ir atkal un atkal jāatceras par darba tikumu, rūpēm par savu zemi un valsti, uzņēmību būt radošiem un stāties pretī grūtībām, atbildību par sava darba rezultātu.

Genovefa Jonāne,
Dricānu kultūras nama vadītāja

Foto: Ināra Orlova

IMG_7138 IMG_7157

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0