Drošības dienas Audriņu pamatskolā

Publicēts 23.10.2015

Beidzās jautrais vasaras laiks, pienāca aukstās rudens dieniņas. Bērni uzsāka skolas gaitas. Lasīt, rakstīt, rēķināt – viss jāapgūst bērniem, viss jāpaspēj! Šo iemaņu apgūšana, protams, ir ļoti svarīgs mācību procesa uzdevums. Bet ne mazāk nozīmīgi bērnam ir dzīvot drošā pasaulē, justies aizsargātam, prast rūpēties par sevi, atrast risinājumu grūtākajās dzīves situācijās.

Lai sasniegtu mērķi – sagatavot izglītojamos praktiskai drošai dzīvei – Audriņu pamatskolas mācību spēki organizēja skolā drošības nedēļu, klases stundu ciklu par drošības jautājumiem. Bet sākumskolas skolēni, lai nostiprinātu teorētiskās zināšanas ar praktisku pamatu, devās uz Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” , kur ir atvērta Drošības mācību klase bērniem. Kopā ar pedagogu – policisti, izgītojamie aizraujošas praktiskās nodarbības laikā atcerējās, kā uzvesties uz ceļa, kā rīkoties ekstremālās situācijās, kādi ir glābšanas dienesti, kur var meklēt palīdzību.

Katram bērnam bija iespēja piedalīties ceļu satiksmē, braucot ar “mašīnu”, velosipēdu, vai arī kājām šķērsojot krustojumu, ņemot vērā luksofora norādes.

Nodarbības beigās aktīvākie bērni saņēma nelielas balvas no Valsts policijas – uzlīmes.

Drošas dzīves iemaņu apgūšana Audriņu pamatskolas sākuma klašu bērniem nebeidzās ar audzināšanas stundām un “Zeimuļa” apmeklējumu. Mēs arī piedalāmies Džimbas skolas programmā. Nodarbības vada Rēzeknes novada Izglītības Pārvaldes Izglītības atbalsta centra sociālā pedagoģe Lilija Šodnaka. Izglītojamajiem ir paredzētas 9 nodarbības, kurās ar interaktīvo mācību metožu palīdzību viņi vēl un vēlreiz atkārtos drošas vides veidošanas pamatus.

 

 

Oksana Brokāne
Audriņu pamatskolas skolotāja

WP_20151014_09_51_50_Pro IMG_1511 IMG_1513 WP_20151014_09_49_11_Pro WP_20151014_09_49_24_Pro

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0