Dzejas almanahā “Rēzekne”- arī ārzemju autoru darbi

Publicēts 14.09.2018

14. septembrī Rēzeknes novada pašvaldības zālē notika dzejas krājuma “Dzejas almanahs Rēzekne 2018” atvēršanas svētki. Šogad almanahs nāk klajā jau 21. reizi, un tajā apkopoti 81 autora darbi.
Uzrunājot pasākuma dalībniekus, dzejniece Līvija Liepdruviete apsveica visus svētkos, jo dzejniekiem, kuru darbi publicēti krājumā, almanaha iznākšana ir liels notikums. Pasākuma dalībniekus ar muzikālu sveicienu priecēja J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkne Diāna Kempiša (koncertmeistare Romualda Dāvida).
Almanaha ilggadējā redaktore dzejniece Olga Orsa (Afanasjeva) priecājās, ka Dzejas dienu tradīcijas joprojām tiek ievērotas: ”Pirms dažām dienām aizgāju uz Raiņa parku, pie Raiņa pieminekļa, un ļoti liels gandarījums, ka pie mūsu dižā dzejnieka pieminekļa ir ziedi. Tas nozīmē, ka skolēni nāk pie pieminekļa, viņi lasa dzeju.
Šogad ir mūsu valsts simtgade, un ko gan mēs, dzejnieki, varam dāvināt mūsu Latvijai! Mēs tai dāvinām dzeju, un veltam almanahu valsts jubilejai.”
Tradicionāli tika sumināti dzejnieki, kas šogad pirmo reizi publicē savus darbus almanahā, ar klusuma brīdi tika pieminēti mūžībā aizgājušie. Olga Orsa priecājās, ka autoru rindas kuplināja autores no Vācijas un Lielbritānijas, kas cēlušās no Latgales.
Dzejas krājuma iznākšanu tradicionāli finansiāli atbalstījusi Rēzeknes novada dome, Rēzeknes pilsētas dome un A/S “Rēzeknes autobusu parks”. Kā ierasts, almanahu saņēma autori, pasākuma viesi, kā Rēzeknes novada un pilsētas bibliotēkas.

Diānas Seleckas teksts un foto

DSC_0803DSC_0799DSC_0788DSC_0787DSC_0791DSC_0812DSC_0809DSC_0793

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0