Dzejas dienas Feimaņu pamatskolā

Publicēts 22.09.2015

Par godu izcilā latviešu dzejnieka Raiņa 150. jubilejai saulainā 17. septembra pēcpusdienā Feimaņu pamatskolā notika Dzejas dienu pasākums. Tas sākās ar Jāņa Raiņa dzejas rindās ietvertu aicinājumu jauniešiem dzīvot un darīt visu ar mīlestību un no sirds.

Skatoties skolas bibliotekāres-skolotājas Marijas Smirnovas sagatavoto prezentāciju, skolēni sākumā atcerējās izcilā dzejnieka galvenos dzīves un daiļrades faktus. Tad skanēja mūzika un dzeja. 1.- 4. klašu meitenes Eva Kužma, Kitija Ameļko un Jeļizaveta Pozdņakova, turot un apmīļojot rokās lelli, Raiņa dzejā emocionāli stāstīja par savu mīļo, zilacaino Lolīti, kurai jāmācās būt kārtīgai, laikā jāiet gulēt, laikā jāmostas, jāpošas ciemos un jābaro putniņi. 3. klases skolniece Viktorija Zabalujeva, lasīdama Raiņa dzejoli “Lielais slinkums,” atgādināja, ka pat ne visiem bērniem izdodas būt tik labiem un čakliem, jo gadās, ka kādam uznāk arī lielais slinkums. Arī 4. klases skolēns Artūrs Vilcāns piekrita, ka visādi klājas, īpaši jau tad, kad jāsāk draudzēties ar burtiem, lai varētu lasīt grāmatā. Mazliet pasmaidīt lika Annas Koļesņikovas un Valentīna Jermakova (5. kl.) lasītais Raiņa dzejolis par bērnu un pusaudžu spēju prasmīgi atdarināt mūžīgi darbā aizņemtos vecākus.

6. – 9. klašu skolēni – Marika Vilcāne, Maija Livdāne, Alīna Zabalujeva, Valentīna Koļesņikova, Annemarija Rivča un Genādijs Nesterovs – ar Raiņa dzejas vārdiem stāstīja par to, kas jaunajam cilvēkam jādara, lai izaugtu par cienījamu, patstāvīgu un aktīvu personību, kas spēs pārveidot dzīvi un sabiedrību, kas spēs no sirds mīlēt savu “jaunu dienu zemi.” Skolas popgrupas (skolot. Vija Kruste) izpildījumā skanēja dziesmas ar Raiņa tekstu. Skolēni skatījās fragmentus no multiplikācijas filmām “Zelta sietiņš”, “Mākonīts un mākonīte”, no jaunās animācijas filmas “Zelta zirgs.”

Rādot fragmentus no īsfilmu sērijas “Domu spēks,” latviešu valodas un literatūras skolotāja Ingrīda Mežajeva uzsvēra Raiņa un Aspazijas ideju dzīvotspēju un aktualitāti mūsdienās. Pasākuma turpinājumā skolēni tika aicināti pasniegt dzejniekam-jubilāram dāvanas. Dāvanas bija katras klases mājās sagatavotie radošie darbiņi, veltīti Raiņa godināšanai. Tās bija gan viņa dzejoļu ilustrācijas komiksu veidā, gan tieši Raiņa lellītes Lolītes vajadzībām veidotā garderobe, gan dzejoļu ieskaņošana, gan iestudējumi, gan dzejnieka piemiņai veidotie karogi.

Nobeigumā latviešu valodas un literatūras skolotāja pateicās visiem par izcilā dzejnieka godināšanu, par viņam veltītajām, interesantajām un sirsnīgajām dāvanām un aicināja visus uzcienāties ar Dzejas dienu pīrāgu.

 

Ingrīda Mežajeva
Feimaņu pamatskolas skolotāja

IMG_6533IMG_6527 IMG_6538  

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0