Dziesmas, dejas, stāsti un iestudējumi uz vienas skatuves Maltas amatiermākslas festivālā

Publicēts 23.01.2015

Maltas kultūras namā izskanējis nu jau ceturtais amatiermākslas festivāls „Dažādie estrādes žanri, skatuve un es 2015”. Tika dziedāts, dejots, spēlēti mūzikas instrumenti, lasīti stāsti un dzeja, jo skatuve ir dažāda žanra mākslas veidu kopums. Kā noprotat, bija interesanti, krāsaini un aizraujoši.

Festivālu atklāja Rēzeknes sporta deju kluba „Viva” dalībnieki, juniori 2D klases otrās vietas ieguvēji Latvijas kausa izcīņas posmos 2014. gadā Simona Skudra un Artēmijs Naglis ar latīņamerikas deju „Samba”. Savu jaunāko dzeju lasīja Edgars Stepiņš. Dažus no Edgara dzejoļiem varat izlasīt „Dzejas Almanahā 2014”. Nu jau ceturto gadu pēc kārtas festivālā piedalījās līnijdeju grupa „Pieneņpūka” ar melodiskām mūsdienu dejām. Šogad pirmo reizi pārstāvēta mākslas vingrošana, ko Rēzeknes sporta klubā „Atma” apgūst septiņgadīgā Aleksandra Šibanova.

Šajos Ziemassvētkos ziema bija balta un skaista, taču tad uzlija lietus un ārā iestājās pavasaris, pēc tam atkal sniedziņš un ledus, taču mūsu vecvecmāmiņu laikos, kā zināms, ja ziema, tad ziema, un bez kārtīgiem velteņiem pat nedomā ārā iet. Ar deju „Valenki” priecēja vidusskolas vecāku klubiņa deju grupa. Milano skaņdarbu „E- studio” izpildīja Maltas mūzikas skolas 2. ģitārspēles klases skolnieks Aivis Anževs. Aleksandrs Šibanovs skatītājus pārsteidza ar paša sacerētu dziesmu ar Blaumaņa vārdiem „Ziema”. Eksotisko deju grupa „Šeherezada” šogad iestudējusi arābu tirgus deju un deju bungu pavadījumā. Krāšņie tērpi un skaistās melodijas ļāva izbaudīt austrumu motīvus. Pati jaunākā dalībniece Ramona Skudra klātesošos uzrunāja ar dzejoli, kas ļāva visiem atplaukt smaidā. Meiteņu ansamblis „Salvijas” aicināja izbaudīt pretējas noskaņas – melanholisku, spilgti krāsainu un cerīgu noskaņu, jo dziedāja E. Dārziņa „Melanholisko valsi” un G. Rača „Krāsaini sapņi”. Ceru piekritīsiet, ka arī dzeja uzrunā mūs, ieaijā kādā noskaņā. Ar Eduarda Asadova dzejas rindām „Mecelica” Anna Tereskina aicināja neaizmirst par ziemu, par puteni un pārdomām par dzīvi. Arī krievu estrāde, kas bagāta ar dziesmām, tika pārstāvēta ar Igora Ščerbakova un Viktora Jevsejeva dziesmu „Reka” no kinofilmas „U reki dva berega”, ko izpildīja ansamblis „Kalinuška”.

Amatiermākslas festivāla turpinājumā saruna vēl par kādu žanru – stāstīšanu un stāstniekiem. Stāstu „Vacōs sātys sapnis”, kurš publicēts 2014. gada literatūras almanahā „Olūts”, lasīja autore Elvīra Pinka. Savas vecmāmiņas pasaku „Par žideņi” izstāstīja amatierteātra „Noktirne” aktrise Valentīna Miklaševiča. Stāsti ir mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa. Un svētkos tik pašsaprotami. Pašdarbnieku amatierteātri tieši ar to arī nodarbojas. Arī mēs cenšamies kādu stāstu izstāstīt uz kultūras nama skatuves. Šoreiz skanēja dziesmas „Cīma tāva ustobā”, Vokors īt” Artura Uškāna apdarē no koncertuzvedumiem „Saimes ustobā” un „Doņa dzīsme”, ko izpildīja kapela „Malta”. Lilija Orlova iepriecināja ar Herberta Stotharta un Harri Rubi dziesmu „Es gribu, lai tu mani mīlētu”. Un kā daudzie estrādes pasākumi, arī šis nav iedomājams bez maestro Raimonda Paula dziesmām. Skanēja maestro dziesma „Rozīt, mana nātru dārzā” sieviešu kora „Madariņa” izpildījumā. Ja jautāsiet, ar ko šis festivāls atšķīrās no iepriekšējiem, tad droši var sacīt, ka piedalījās tikai Maltas kolektīvi un maltēnieši. Paldies darbīgajiem maltēniešiem, jo viss pašu un tikai pašu rokās.

Ceru, nākamgad, nu jau piektajā, jubilejas pasākumā tiksimies vēl kuplākā skaitā un arī ciemiņus gaidīsim.

Maltas kultūras nama vadītāja Elīna Prusaka
Foto: Ingūna Grumolde

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0