Šonedēļ norisinās E-prasmju nedēļa

Publicēts 06.03.2016

Jau septīto gadu Latvijā norisināsies e-prasmju nedēļa, kas šogad notiek no 7. marta līdz 12. martam. Nedēļas organizēšanā jau iesaistījušies partneri no IKT nozares uzņēmumiem, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora. Šogad arī Rēzeknes novads piedalās šajā projektā un tiks organizēti pasākumi novada bibliotēkās un PIPP punktos, par kuru  pieejamību var interesēties pagastos vai sīkāku informāciju var iegūt arī, apmeklējot Rēzeknes novada domes vietni: http://rezeknesnovads.lv/realizets-projekts-rezeknes-novada-publisko-interneta-pieejas-punktu-attistiba/

E-prasmju nedēļas norise Latvijā ir daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un  Get Online week 2016 aktivitātēm. Tās mērķis ir veicināt visas sabiedrības diskusiju par digitālo prasmju nozīmi, iepazīstināt ar jaunākajām digitālo prasmju apmācības programmām un rīkiem, kā arī e-pakalpojumiem.

E-prasmju nedēļā 2016 ir paredzētas dažādas tematiskās dienas un pasākumi:

  • IKT drošība;
  • digitālās prasmes uzņēmējiem;
  • digitālās prasmes jauniešiem;
  • IKT risinājumi un digitālās prasmes izglītībā.

“Šogad “RIX Technologies” kā e-prasmju nedēļas partnera uzmanības centrā būs uzņēmēji, īpaši attālākajos Latvijas reģionos. Mēs vēlamies informēt uzņēmējus par Elektronisko iepirkumu sistēmas darbību Latvijā un par uzņēmēju iespējām pārdot tajā savas preces un pakalpojumus. Ceram, ka mūsu semināru rezultātā uzņēmēji iegūs tiem noderīgu informāciju sava biznesa izaugsmei un turpinās pilnveidot savas e-prasmes, tad mēs būsim ļoti gandarīti,” saka AS “RIX Technologies” valdes locekle Eva Butāne.

 “Katru gadu uzskatām par savu pienākumu atbalstīt E-prasmju nedēļas organizēšanu, jo tēmas aktualitāte tikai palielinās un iet plašumā. Latvijas personāla atlases eksperti apstiprina, ka viena no darba devēju pieprasītākajām prasmēm ir spēja pārvaldīt tehnoloģijas. Tāpat Microsoft Office prasmes darba devēji uzskata par nepieciešamo pamatprasmi,” saka Ēriks Eglītis, “Microsoft Latvia” vadītājs. “Šogad E-prasmju nedēļas ietvaros aicināsim jauniešus piedalīties mūsu pasākumos un apbalvosim “Programmē savai nākotnei!” konkursa uzvarētājus,” piebilst Eglītis.

E-prasmju nedēļa 2016 tiks atklāta š.g. 7. martā ar augsta līmeņa nozares līderu un politikas veidotāju diskusiju, kas norisināsies Zaķusalas Televīzijas tornī, skatu laukumā 97m augstumā no plkst. 12.00 līdz 13.45.

Pagājušajā gadā E-prasmju nedēļā 2015 piedalījās 88 Latvijas novadi un pilsētas, bet  kopumā aktivitātes piedāvātās iespējas iepazīties ar IKT izmantoja 23 584 iedzīvotāji. Kopumā iedzīvotājiem tika piedāvāti 745 pasākumi, ko nodrošināja vairāk nekā 150 partneri. Šogad  plānojas  pasākumi  ne  tikai pa visām novada  bibliotēkām,  bet  arī  pa  dažiem jauniem publiski pieejamiem interneta punktiem (PIPP)!    Informāciju    par    PIPP projektu atrodama arī Rēzeknes novada mājaslapā: http://rezeknesnovads.lv/category/projekti/publisko-interneta-pieejas-punktu-attistiba-projekti/

Par aktuālajiem pasākumiem E-prasmju nedēļā 2016 ir iespējams uzzināt e-prasmju mājas lapā www.eprasmes.lv. Dažādi pasākumi norisināsies Latvijas reģionos un pilsētās, bet galvenos pasākumus būs iespējams vērot tiešraidē. Šobrīd  E-prasmju nedēļas 2016 organizēšanā iesaistījušies jau vairāk nekā 63 reģionālie partneri no dažādiem Latvijas novadiem. Ar tiem ir iespējams iepazīties E- prasmju nedēļas Digitālajā kartē.

Eiropas E-prasmju nedēļas 2016 Latvijā rīkotajos pasākumos aicināti piedalīties visi iedzīvotāji, kā arī mediju pārstāvji un reģionālie koordinatori! Vēlreiz aicinām sekot līdzi projekta aktivitātēm un online konferencēm vietnē http://eprasmes.lv/

E-prasmju-nedēļas-skaitītājs-instrukcija

Papildu informācijai: Māra Jākobsone, LIKTA viceprezidente
Tālrunis: 67311821

Grand-Coaltion-for-Digital-Jobs-logo baner2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0