IMG_6355 Publicēts 05.08.2019
Izveidota kāpšanas siena dabā
IK „Rāznas priedes” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstības stratēģija” apakšpasākuma „Darbību istenošana saskaņā ar sabiedrības virzītās vietējās attīstības stratēģijas” līdzfinansēto projktu Nr.18-01-AL15-A019.2102-000001 ir iegādājusies un uzstādījusi kāpšanas sienu kokos. Projekts tika iesniegts Rēzeknes rajona kopienu partnerības izsludinātajā LEADER projektu konkursa 5.kārtā, rīcībā 1.1. uņēmējdarbības uzsākšana.
Publicēts 26.07.2019
Rēzeknes pilsētas svētkos atklās informatīvo kampaņu „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”
Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos un vienlaikus paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par pieejamā ES atbalsta instrumentiem, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados uzsāk informatīvu kampaņu „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne.” Latvija ir pirmā no septiņām ES dalībvalstīm, kurās īsteno šādu kampaņu, un tās pirmā pieturvieta būs Rēzeknes pilsētas svētkos, 3. augustā.
pilnkrasu_rgb_1-37_LV Publicēts 02.07.2019
Ar Eiropas Savienības struktūrfondu palīdzību tiek risinātas jauniešu izglītības un nodarbinātības problēmas
Jūnijā Rīgā notika Izglītības un zinātnes ministrijas Eiropas Savienības struktūrfondu darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” projektu uzraudzības padomes sēde par profesionālās izglītības jomas atbalsta pasākumu ieviešanas gaitu, sasniegtajiem rezultātiem. Uzraudzības padomes darbā piedalās arī Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs. Aicinām Latgales uzņēmējus un izglītības iestādēs aktīvi piedalīties piedāvātajos pasākumos, jo šie projekti var būtiski ietekmēt Latgales darba tirgus un izglītības sistēmas attīstību.
65263233_1769862629782978_6546059805881008128_o Publicēts 27.06.2019
Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvji piedalās projekta noslēguma konferencē Briselē
Briselē, Beļģijā, līdz 28. jūnijam turpinās starptautiska projekta CRISCO noslēguma konference, kurā piedalās 10 Eiropas valstis. Komunikācija un prezentācijas norit angļu valodā. Latviju projektā pārstāv Rēzeknes novada pašvaldība.
LPR Visagina sporta speles 1 Publicēts 10.06.2019
Latgales reģiona jaunieši ar medaļām atgriezās no pludmales sporta spēlēm Visaginā
2019. gada 1. jūnijā Visaginā (Lietuvā) norisinājās pludmales sporta spēles jauniešiem Latvijā un Lietuvā. Tajās piedalījās 50 dalībnieki no Latgales reģiona, pārstāvot Balvu, Daugavpils, Dagdas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Rēzeknes un Viļānu novadu, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldības. Šajā pasākumā Latgales reģiona jauniešu komandas ieguva 11 godalgotas vietas (4 komandas ieguva 1. vietu, 3 komandas – 2. vietu, bet 4 komandas – 3. vietu).
pumpura Publicēts 10.06.2019
Lai palielinātu jauniešu motivāciju turpināt izglītību
Ir noslēdzies priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaistes jaunatnes iniciatīvas projekts “Tehniskās video jaunrades nodarbību organizēšana Dricānu vidusskolas un Nautrēnu vidusskolas PMP riska grupas izglītojamiem”, kura mērķis ir palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (turpmāk-PMP) riska grupas izglītojamo motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē, iesaistot PMP riska jauniešus tehniskās video jaunrades jomā.
kolnasata_stavlaukums1 Publicēts 30.05.2019
Sakstagalā realizēts projekts par autostāvvietas izbūvi F.Trasuna muzeja “Kolnasāta” teritorijā
Lai sakārtotu infrastruktūru F.Trasuna muzeja teritorijā un uzlabotu muzeja pieejamības apstākļus, vienlaicīgi labiekārtojot kultūrvēsturiska objekta apkārtējo vidi, jau 2017. gadā tika uzsākta Rēzeknes novada pašvaldības projekta Nr.17-01-AL15-A019.2201-000001 “Autostāvvietas izbūve F.Trasuna muzeja “Kolnasāta” teritorijā un muzeja dzīvojamās mājas protezēšana” realizācija.
ZIRGI2 Publicēts 29.05.2019
Jātnieku sacensības “Rēzeknes novada kauss 2019”
15. jūnijā Ančupānu kartodromā (Vērēmu pagasts, Rēzeknes novads) notiks treniņsacensības jātnieku sportā. Sākot no pl.10.00 apmeklētājus un līdzjutējus gaida ne tikai spraigas norises sacensību laukumā, bet arī piesātināta izglītojoši izklaidējoša programma, kur ikvienam būs iespēja interesanti un lietderīgi pavadīt laiku gan, gūstot ieskatu par dzīvnieku terapijas ietekmi uz cilvēka veselību, gan iegādājoties vietējo ražotāju gardumus un amatniecības darinājumus tirdziņā “Lobs Lobam”, gan arī vienkārši baudot kopējo pasākuma atmosfēru
vakcinacija Publicēts 10.05.2019
Pārtikas un veterinārais dienests uzsācis meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu.
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis meža dzīvnieku – lapsu un jenotsuņu vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcīnas ēsmas, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, tiek izvietotas austrumu pierobežā.
karik Publicēts 09.05.2019
9. maijs – Eiropas diena!
9. maijā tiek atzīmēta Eiropas diena. Tā ir diena, kad tiek svinēta Eiropas kopības sajūta un panāktais miers Eiropā. Šogad aprit 15 gadi, kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā, kļūstot par pilntiesīgu Eiropas daļu. Iestāšanās ES bija viens no pagrieziena punktiem Latvijas turpmākajā attīstībā, paverot neskaitāmas iespējas gan iedzīvotājiem, gan vietējām pašvaldībām. Arī Rēzeknes novada pašvaldība aktīvi iesaistījusies ES piedāvāto iespēju īstenošanā.
Pēdējo gadu laikā Rēzeknes novadā realizēti aptuveni 200 projekti, piesaistot vairāk nekā 38 miljonus eiro lielu finansējumu, kas novadam ir ļoti svarīgs skaitlis.