Publicēts 10.08.2018
Pasažieru tiesības: ceļo Eiropas Savienībā droši un bez satraukuma
Daudziem no mums nākas saskarties ar atceltu vai aizkavētu reisu. Ceļojot ES teritorijā, esiet informēti par savām pasažiera tiesībām.
Publicēts 09.08.2018
Uzsākta pieteikšanās Erasmus + mācību vizītei Norvēģijā
Laikā no 2018. gada 1. oktobra līdz 4. oktobrim Norvēģijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumu (TCA) – mācību vizīti pirmsskolu un sākumskolu direktoriem un skolotājiem “Inovatīvas IKT izmantošanas metodes pirmsskolas un sākumskolas izglītībā” (“Innovative use of ICT in pre-primary and primary education”) Bergenā, Norvēģijā.
my mother at your door Publicēts 08.08.2018
Lūznavas muižā notiks Ungārijas mākslas diena
Piektdien, 10. augustā Lūznavas muiža ar Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē atbalstu aicina uz Ungārijas mākslas dienu, kuras laikā varēs bez maksas piedzīvot divus ungāru kultūras notikumus – izglītojošu pastmarku izstādi un laikmetīgās dejas izrādi.
Publicēts 31.07.2018
Publicēti vairāki sadarbības partneru piedāvājumi
Lai veicinātu organizāciju starptautisko sadarbību, ES programmas „Eiropa pilsoņiem” informācijas punkta Latvijā mājas lapā publicēti aktuālākie sadarbības piedāvājumi. Starp projektu idejām ir arī piedāvājumi no organizācijām, kuras labprāt iesaistītos projektos kā sadarbības partneri.
Publicēts 30.07.2018
Eiropas veselības apdrošināšanas karte: neaizvietojama, uzturoties ārzemēs
Neviens neizvēlas, kur un kad saslimt. Izvairies no nepatīkamiem pārsteigumiem un piesakies Eiropas veselības apdrošināšanas kartei, kas ir derīga visā ES teritorijā.
Publicēts 26.07.2018
Kuldīgā un Rēzeknē – semināri par ES fondu atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ar semināriem Kuldīgā un Rēzeknē turpina semināru ciklu par zinātniskajām institūcijām un komersantiem pieejamo Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem.
Publicēts 18.07.2018
Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongress aicina jauniešus pieteikties dalībai plenārsēdēs
Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongress aicina jauniešus pieteikties dalībai 36. un 37. plenārsēdē 2019. gadā, kas norisināsies 2019. gada. 2.–4. aprīlī un 29.–31. oktobrī Strasbūrā.
Publicēts 04.07.2018
Iepazīta Eiropas Savienības prezidējošā valsts Austrija
3.jūlija pēcpusdienā Rēzeknes centrālā bibliotēka sadarbībā ar “Europe Direct” informācijas centru Austrumlatgalē aicināja uz pasākumu, kurā varēja iepazīties ar vienu no Eiropas Savienības valstīm- Austriju. No 1.jūlija līdz 31. decembrim šī valsts pildīs ES prezidējošas valsts pienākumus. Prezidentūras laikā Austrija īpašu uzsvaru liks uz drošības un migrācijas jautājumiem, kā arī nepieciešamību nodrošināt labklājību un stabilitāti kaimiņvalstīs caur digitalizācijas un konkurētspējas palielināšanu.
Publicēts 26.06.2018
Tematisks pasākums “Iepazīsim ES prezidējošās valstis. Austrija!”
Šī gada 3.jūlijā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā norisināsies tematisks pasākums “Iepazīsim ES prezidējošās valstis. Austrija!”, ko organizē bibliotēka sadarbībā ar “Europe Direct” informācijas centru Austrumlatgalē. Pasākuma ietvaros būs iespēja uzzināt par Austrijas kā ES prezidējošās valsts galvenajiem uzdevumiem un prioritātēm, par studēšanas un dzīvošanas iespējām šajā zemē, kā arī nobaudīt austriešu nacionālo virtuvi.
Publicēts 26.06.2018
Daugavpils cietoksnim pasniegta Eiropas Padomes Ainavu balva
No 19. līdz 21. jūnijam Daugavpilī norisinājās Eiropas Padomes (EP) Ainavu konvencijas ieviešanas forums, kurā Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projektam tika pasniegta EP Ainavu balva.