Eiropas kultūras mantojuma dienas Lūznavas muižā raisīja lielu interesi

14.09.2015

Kultūra

11. septembrī jaunatklātajā Lūznavas muižā norisinājās Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākums “Atklāj mazo Eiropu Lūznavas muižā”. Vairākiem desmitiem apmeklētāju bija iespēja ne vien aplūkot piecas īpaši sagatavotas izstādes un noklausīties arhitektes Ināras Caunītes aizraujošo stāstījumu par muižas atjaunošanu, bet arī kā pirmajiem pēc muižas atjaunošanas dzirdēt tajā muzikālus priekšnesumus - senās mūzikas koncertu “Mediterranio” Baibas Urkas (soprāns) un Miguel Bellas (baroka ģitāra un teorba) izpildījumā.
Aizkustinošs brīdis bija muižas pārvaldnieka svinīgā solījuma nolasīšana - šo dokumentu Ivetai Balčūnei dāvināja Ināra Caunīte, kurai jau ir liela pieredze vēsturisko muižu atjaunošanā, kā arī pārvaldīšanā.
Liela interese bija par atvērto durvju dienu Lūznavas muižā, kas notika 12. septembrī. Kā informēja Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne, muižu apmeklēja vairāk kā 400 interesenti, kas piedalījās ekskursijās gan ēkas iekštelpās, gan muižas parkā, radošajās darbnīcās, kā arī nobaudīja uz ugunskura vārīto muižas parka Melnā dīķa zivju zupu. Pasākuma finansētāji - Lūznavas pagasta pārvalde, Rēzeknes novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.
Muzikāli radošais septembris Lūznavas muižā turpinās - 16. septembrī plkst. 18.00 visi laipni gaidīti uz Baroka mūzikas dienu koncertu. Kamerkoncerta „19. gs. sākuma stīgu kvarteti” programmā atskaņos Ludviga van Bēthovena, Johana Jozefa Reslera, Jiržī Sihas un Vincenta Flikigera skaņdarbus. Piedalās: “Eisenberg Quartett” (Čehija), Vincents Flikigers (Vincent Flückiger, Šveice) un Alena Henigova (Alena Hönigová, Čehija).
Ieejas maksa 2,00 €. Biļetes nopērkamas Latgales vēstniecības GORS kasēs vai pirms pasākuma Lūznavas muižā.
Koncerta viesiem būs iespēja baudīt “Pērtnieku” gardumus maksas bufetē.
Vietas uz koncertu ieteicams rezervēt iepriekš, zvanot +371 29390701.
Ja nepieciešams transports no Rēzeknes uz koncertu, zvanīt +371 29390701.
Lūznavas muižas adrese: Pils iela 8, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads.
Pasākumu organizē: Lūznavas muiža sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS, atbalsta: Lūznavas pagasta pārvalde, Rēzeknes novada pašvaldība.
Madara Ļaksa
Autores foto
Eiropas Kultūras mantojuma diena - foto Raimonds Kaļva
Atvērto durvju diena Lūznavas muižā - foto Raimonds Kaļva