Ekskursija uz Daugavpili programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Publicēts 09.04.2019

Izmantojot projekta “Latvijas skolas soma” kultūras pasākumu piedāvājumus, 4. aprīlī Liepu pamatskolas 8. un 9. klašu izglītojamie devās ekskursijā uz Marka Rotko mākslas centru un Zinātkāres ZINOO centru Daugavpilī.

Marka Rotko centrā skolēni tika iepazīstināti ar ievērojamā mākslinieka  dzīves gaitu un viņa izcilajiem mākslas darbiem, kā arī guva jaunas zināšanas par mākslas virzieniem.

Darbojoties grafikas mākslas darbnīcā, izglītojamie uzzināja un izmēģināja augstspiedoga tehniku, tādējādi pilnveidojot savas prasmes vizuālajā mākslā.

Zinātkāres centrā ZINOO skolēniem bija iespēja uzzināt informāciju par dažādiem tiltiem Latvijā un pasaulē. Darbojoties praktiski, audzēkņi pielietoja savas esošās un jaunas zināšanas tiltu būvniecībā.

Iegūtās zināšanas un prasmes skolēni varēs pielietot vizuālās mākslas un fizikas mācību stundās.

Rakstot atsauksmes par ekskursiju, izglītojamie minēja, ka mākslas centrā bija aizraujoši klausīties gida stāstīto par M.Rotko un viņa darbiem, kā arī vērot gleznas, saskatīt tajās dažādus priekšmetus vai dzīvās būtnes. Daudzi skolēni bija pārsteigti, ka mākslas darbiem ir liela vērtība un tie ļoti dārgi maksā.

ZINOO centrā uzbūvējot tiltus no spageti, katra skolēnu grupa pārbaudīja to izturīgumu. Viens no tiltiem izturēja pat 1,981 kg smagumu. Bērniem tas bija jaunums, ka no makaroniem ir iespējams uzbūvēt kaut ko izturīgu.

Liepu pamatskolas skolotāja Olga Rapša

skola1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0