Eksperti vērtēs Adamovas skolas kopējo tehnisko stāvokli

Publicēts 18.01.2018

Vakar, 17.janvārī, ap 21.00 Rēzeknes novada Adamovas speciālajā internātpamatskolā tika konstatēta plaisa otrā stāva grīdas segumā un bija dzirdams aizdomīgs troksnis. Skolas direktora p.i. Zigrīda Vasiļkova pastāstīja, ka skolas administrācija piezvanīja Valsts ugundrošības un glābšanas dienestam, kura darbinieks deva norādījumus nekavējoties atstāt skolu. Ēka tika apsekota, tika konstatēts, ka nekas bīstams nav noticis, un ap 22.30 evakuētie cilvēki atgriezās atpakaļ telpās.

Uz objektu tika izsaukti Rēzeknes novada pašvaldības būvvaldes pārstāvji un neatkarīgais būveksperts, kas konstatēja, ka ir atslāņojies otrā stāva grīdas flīžu segums. Apsekošanas brīdī plaisas vai deformācijas otrā stāva grīdas pamatnē un pirmā stāva nesošajās konstrukcijās netika konstatētas. Komisija par flīžu iespējamo atslāņošanās cēloni minēja nepareizu flīžu ieklāšanas tehnoloģiju. Pamatojoties uz komisijas sastādīto aktu, tika pieņemts lēmums atļaut skolas administrācijai ekspluatēt ēku, jo ir nodrošināta mehāniskā stiprība, drošība un stabilitāte.

Skolas direktora p.i. Zigrīda Vasiļkova informēja, ka skola šobrīd strādā ierastajā režīmā, par notikušo ir informēti skolēnu vecāki, pamata satraukumam nav:”Protams, skolēni bija sabijušies, jo situācija notika īsi pirms naktsmiera, un mēs neesam gatavojušies šāda veida evakuācijām diennakts tumšajā laikā, taču visi mūsu skolēni un darbinieki zina, kā jārīkojas, ja ir radusies bīstama situācija.”

Rēzeknes novada pašvaldības priekšēdētājs Monvīds Švarcs uzskata, ka situācija ir apzināta un tā nav bīstama, tomēr tiks novērtēts ēkas kopējais tehniskais stāvoklis:”Esam noslēguši līgumu ar būvekspertu, kas veiks turpmāku ēkas izpēti, bet šobrīd aptaujātie eksperti apstiprina, ka skolēni un skolas darbinieki drīkst turpināt savas ikdienas gaitas. Pateicos skolotājiem, kas rīkojās saskaņā ar instrukciju un nekavējoties veica visu skolēnu un darbinieku evakuāciju uz skolas ēkai blakus esošo sporta zāli.”

Diāna Selecka

Arhīva foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0