Erasmus+ projekta “HOB’S adventure – hands on biodiversity” dalībnieku starptautiskā tikšanās Igaunijā

Publicēts 03.03.2020

No 11. līdz 14. februārim Dricānu vidusskolas skolotāja Zigrīda Zapāne piedalījās Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projekta “HOB’S adventure –hands on biodiversity” noslēdzošās tikšanās pasākumos Igaunijā.

Drīz tiks publicēts praktisks un plaši lietojams metodiskais materiāls, kurā apkopoti visās projekta dalībvalstīs veidotie nodarbību plāni bioloģiskās daudzveidības apgūšanai pirmsskolā un sākumskolā. Šoreiz projektā iesaistītie ekoskolu un vides izglītības organizāciju pārstāvji no Latvijas, Islandes, Slovēnijas un Igaunijas strādāja pie metodiskā materiāla melnraksta rediģēšanas un pilnveidošanas.

Turklāt mums tika sniegta iespēja smelties daudz vērtīgu ideju Igaunijas skolās un pirmsskolās, kur igauņu kolēģi atsaucīgi dalījās savā redzējumā par vides izglītības procesiem un izglītības iestāžu sadarbību ar bērnu vecākiem. Neapšaubāmi noderīga bija arī pieredze, kā Igaunijā tiek īstenotas pārmaiņas izglītības iestādēs, piemēram, pašlaik tur notiek aktīva skolu tīkla veidošana ar mērķi rosināt bērnus vairāk kustēties, pavadīt laiku ārpus telpām. Skolu vizītēs varējām ne tikai vērot aktivitātes ar dažādu interaktīvo metožu izmantošanu, bet arī paši iesaistīties praktiskās robotikas nodarbībās.

Metodiskais materiāls dalībvalstu valodās un angļu valodā būs pieejams jau šā gada pavasarī.

Zigrīda Zapāne,
Dricānu vidusskolas angļu valodas skolotāja

HOBS2 IMG-20200227-WA0101

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0