Ēriks Ruhmans – koka meistars no Kaunatas

Publicēts 27.07.2017

27. jūlijā Kaunatas tautas namā notika kaunatieša Ērika Ruhmana personāldarbu izstāde, kurā varēja apskatīt koka soliņus, puķupodus, svečturus, krājkasītes, krēslus, pakaramos, spieķus un citus koka izstrādājumus.

Ēriks atzīst, ka vislabprātāk strādā ar ābeles koku, jo tas ir pietiekoši zarains un izturīgs koks. Pats sarežģītākais visā darba procesā ir atrast līdzīgu koka materiālu, piemēram, atrast vēl vienu līdzīga izliekuma galda kāju. Materiālu meklējumos aiziet daudz laika. Visiem saviem darbiem meistars dod ilgu kalpošanas mūžu, jo katra lieta ir veidota ar lielu mīlestību, pacietību un rūpīgumu.

Izstādē redzamie eksponāti ir unikāli, jo veidoti no dabas materiāliem un daba nekad neatkārtojas.

Līdzās Ērika Ruhmana personālajai izstādei, var apskatīt arī Tatjanas Višņakovas gleznu izstādi “Gaisma un ēna”. Šī izstāde ir darbu cikls, kas atspoguļo autores dabas redzējumu. Ainavu un kluso dabu studijas atklāj cik skaisti un emociju pilni var būt ikdienas priekšmeti vai dabas skati. Tatjana Višņakova ir dzimusi 1995.gadā, dzīvo Rēzeknes novada Silmalas pagastā. Pēc Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas beigšanas, turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē. 

Guntas Paulānes teksts un foto

20170727_103555 (1077 x 605)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0