Erudīti devās ekskursijā pa Vidzemi

20.07.2016

Izglītība

14. jūlijā, dienā, kad visas prognozes nesolīja lietus gāzes, Rēzeknes un Viļānu novada jaunieši, erudīcijas konkursa “Erudīts” dalībnieki devās ikgadējā ekskursijā, šoreiz pa Latviju un tieši uz Vidzemi (pērn esam bijuši Lietuvā un Igaunijā – katru gadu, kādā no Baltijas valstīm).

Sākām ceļojumu ar Vidzemes pilsētu Cēsis, kas ir arī mūsu Latvijas karoga dzimšanas vieta, apmeklējām Cēsu pili, gan viduslaiku pili, gan arī jauno pili, pielaikojām viduslaiku bruņas, izmēģinājām dažādas aktivitātes. Tālāk devāmies uz Siguldu, kur panorāmas ratā atklājām elpu aizraujošu skatu uz Gaujas senlejas ainavu, Livonijas ordeņa Siguldas pili, Turaidas pili Gaujas pretējā krastā, Krimuldas muižu un Siguldas pilsētu. Tarzāna parkā rodeļu trasē katrs nobraucām ar rodeļiem. Nākamā apmeklējuma vieta mums bija Duntes muiža, kur atrodas Minhauzena muzejs, kur pats Minhauzens mūs sagaidīja un pavadīja apskatīt muzeja izstāžu zāles. Tā kā diena bija bez lietus, un dažreiz iespīdēja saule, tad vēlējāmies arī pabūt pie jūras, ko arī izdarījām, apmeklējot jūras krastu Tūjā, kur daži dalībnieki arī peldējās jūras vēsajā ūdenī. Braucienam atlika vēl viena plānotā apmeklējuma vieta – Valmiera, kur jauniešiem tika piedāvāta Sajūtu taka kokos no 5 līdz 8 m augstumā, kā arī divi lieli nobraucieni ar trosēm pāri Gaujai, kas bija visinteresantākais, un daudzi to vēlējās izdarīt vairākas reizes. Tad, kad visi bija pamatīgi saguruši, droši varējām atgriezties mājās. Brauciens notika pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības atbalstam, un tas bija paredzēts visiem konkursa “Erudīts” dalībniekiem. Savukārt konkursa “Erudīts” uzvarētāju komanda no Nautrēnu vidusskolas savu naudas balvu izlietot izvēlējās, apmeklējot vasaras mūzikas festivālu “Summer Sound” Liepājā 29.-30.jūlijā.

Guntars Skudra,
Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs