“Erudīts 2018” – Kaunatas vidusskolas komanda

Publicēts 24.04.2018

23. aprīlī noslēdzās konkursa “Erudīts 2018” četru spēļu cikls. Šogad Rēzeknes un Viļānu novada skolēnu komandas meklēja atbildes uz jautājumiem par latviešu gadskārtu svētkiem.

Konkursā piedalījās desmit komandas – pa komandai no Kaunatas, Viļānu, Dricānu, Tiskādu, Austrumlatvijas Tehnoloģiju un L. Rancānes Makašānu amatu vidusskolas, kā arī pa divām no Maltas un Nautrēnu vidusskolas.

Sagaidot Latvijas simtgadi, arī konkursa temats atbilstošs – “Latviešu gadskārtu svētki”. Četru spēļu laikā “Erudīta” dalībnieki atbildēja uz jautājumiem par svētku svinēšanas tradīcijām, seno latviešu dzīvesveidu un pasaules uztveri, par ticējumiem, minēja mīklas. Skolēniem bija jāzina, piemēram, ka pērnos Jāņu vainagus ir jāsadedzina; ka rasai Jāņos ir neparastas spējas un dziednieciskas īpašības un mazgājoties tajā var iegūt skaistumu; ka nārbulis ir jāņuzāle, kas Latgalē pazīstama kā “kuodeila”; ka Meteņus sauc arī par Pīrāgu dienu; ka Ziemassvētkiem par godu velk jaunu kreklu; ka “tuntuļu nozis”, “puplasti” un “slokatnis” ir ēdieni; ka Mārtiņos zirgiem par godu kāva gaili; ka Ziemassvētku vakarā basām kājām skrēja trīs reizes ap māju, lai nesāpētu zobi un vēl daudz kas cits.

Kopvērtējumā ar 85 punktiem 1. vietu izcīnīja Kaunatas vidusskolas komanda (Liāna Zeltiņa, Justīne Kablanova, Daina Kudravska, Toni Anželo Fernandes, Līna Šlapakova, Ērika Peļņa). 2. vietā ar 68 punktiem ierindojās Nautrēnu vidusskolas 1. komanda, savukārt 3. vietu ieguva Viļānu vidusskolas komanda “Patrioti” (67 punkti).

Pateicībā par piedalīšanos Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde visām “Erudīta” komandām jūnija sākumā dāvina ekskursiju uz Lietuvu. Savukārt konkursa uzvarētāji saņēma iespēju 450 EUR apmērā doties braucienā uz pašu izvēlētu galamērķi.

Interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša

1.-3.vietu ieguvēji 20180124_103125 20180124_103132 Erudīta dalībnieki

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0