“Erudīts” atkal ceļo

Publicēts 11.06.2019

Spītējot karstajam laikam, 6. jūnija rītā Rēzeknes un Viļānu novada konkursa “Erudīts” dalībnieki atkal devās izzinošā ceļojumā – šoreiz pa Latviju.

Ceļojuma pirmā pieturvieta – Tērvetes 12. gadsimta koka pils un muzejs. Aplūkojot muzeja ekspozīciju, uzzinājām par seno zemgaļu un Tērvetes vēsturi no 9. – 13. gadsimtam. Redzējām Tērvetes pils maketu, zemgaļu pilskalnu attēlus, ieročus, sadzīves priekšmetus, zemgaļu tērpus, apskatījām arī uzcelto 12.gadsimta Tērvetes koka pili, kas atrodas blakus muzejam.

Tērvetes tauriņu mājā, kas bija nākamais apskates objekts, sastapām tauriņus no dažādiem tropu mežiem no visas pasaules – Āzijas eksotisko krāsu tauriņus, Dienvidamerikas dižtauriņu un Āfrikas unikālos tauriņus. Mēs ne tikai redzējām varavīksnes krāsu, pārsteidzošāko formu un dažāda izmēra tauriņus, bet arī izbaudījām īstu tropu klimatu uz savas ādas. Vēl uzzinājām par tauriņu uzbūvi un dzīvesciklu, attīstību, raksturīgākajām iezīmēm un barošanās paradumiem. Tērvetes tauriņu mājas apmeklējumu laikā iepazināmies ar mitro tropu augu daudzveidību, uzzinājām to nosaukumus un aplūkojām arī ūdens iemītniekus – zivis un bruņurupučus.

Pēc tam devāmies uz Rundāles pili – izcilāko baroka un rokoko arhitektūras un mākslas pieminekli Latvijā. Aplūkojām Zelta zāli, Balto zāli un Lielo galeriju, tāpat ieskatījāmies hercoga apartamentos – parādes salonos un privāto apartamentu telpās, kā arī hercogienes apartamentu telpās.

Ceļojuma beigās apmeklējām retro automašīnu privātmuzeju, kur Edgara Gasūna meistarīgajās rokās savu “otro jaunību” sagaidījis ne viens vien lepnais sendienu auto – gan 30. gadu BMW, gan limuzīns, kas kaut tūlīt gatavs izvizināt jauno pāri. Tepat apskatāmi arī vairāki uz diviem riteņiem braucami spēkrati – motocikli un mopēdi.

Pozitīvas emocijas un jaunas zināšanas ieguvuši, atgriezāmies mājās. Prieks, ka, pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības atbalstam, bija iespēja iepazīt nelielu daļiņu no mūsu valsts.

 

 

Anita Rudziša, interešu izglītības speciāliste
Foto: Aivars Mežatučs, jaunatnes lietu speciālists

20190606_161421DSC_3749 DSC_3751 DSC_3762 DSC_376720190606_124152

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0