ES 30 000 jauniešiem izsniegs bezmaksas vilcienu biļetes

Publicēts 26.03.2018

Eiropas Komisija (EK) 2018. gada budžetā ir atvēlējusi 12 miljonus eiro, lai nodrošinātu 20 000 līdz 30 000 jauniešu, kuri šogad svin savu 18. dzimšanas dienu, bezmaksas Interrail biļetes. Īpašā biļete ļauj tās īpašniekam ceļot pa Eiropu gandrīz jebkurā vilcienā, vēsta Deutsche Welle.

Saskaņā ar budžeta aprakstu iniciatīvas mērķis ir “dot iespēju jauniem eiropiešiem izpētīt Eiropu, kā arī, kas ir vēl būtiskāk – labāk savienot jaunus cilvēkus ar Eiropas identitāti un veicināt izpratni par ES pamatvērtībām.”

Kaut arī pastāv citas ES mēroga jauniešu apmaiņas programmas, Interrail projekta aprakstā tiek apgalvots, ka bezmaksas biļetes saņems jaunieši, uz kuriem šādas programmas neattiecas. Tas tiks darīts, lai dotu viņiem iespēju ceļojuma laikā iepazīt citas Eiropas kultūras, norādīts aprakstā.

“Ir svarīgi, ka mēs piedāvājam visiem mūsu jauniešiem iespēju paplašināt redzesloku, piedzīvojot citas valstis,” sacīja ES komisārs izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta jautājumos Tibors Navračičs. “Izglītība nav tikai tas, ko mēs apgūstam klasē, bet arī tas, ko mēs atklājam par citām eiropiešu kultūrām un tradīcijām.”

Visiem ES dalībvalstu iedzīvotājiem, kuri dzimuši 2000. gadā, būs tiesības šogad saņemt bezmaksas biļeti, tas attiecas arī uz jauniešiem Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Maltā un Kiprā – ES dalībvalstīs, kas pašlaik nav daļa no Interrail tīkla.

Jaunieši, kuri saņems biļetes, tiks mudināti ceļot pa īpašiem maršrutiem “lai viņi tiešām pieredzētu Eiropu (kas ietvers mazāk populāros galamērķus)”, minēts dokumentā.

Joprojām jānosaka precīzs 18 gadus veco personu skaits, kuri saņems biļetes, kā arī precīzs izplatāmo Interrail biļešu veids. EK arī jāparedz citi darbības aspekti, tostarp publicitātes kampaņa, kas vērsta uz Eiropas vērtībām un identitāti.

Līdzīgi projekti turpināsies 2019. un 2020. gadā.

Tiek lēsts, ka nepieciešams vairāk nekā 1 miljards eiro, lai nodrošinātu ikvienu ES pilsoni, kurš šogad sasniegs 18 gadu vecumu, ar bezmaksas Interrail biļeti.

Avots: www.diena.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0