ES mājā būs iespēja iepazīt Eiropas valstis un valodas

Publicēts 22.09.2014

Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, no plkst. 11.00 līdz 12.40 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, notiks meistarklases, kurās būs iespēja iepazīt norvēģu, spāņu, itāļu, horvātu, franču, holandiešu, zviedru un zīmju valodas.

Darbnīcās ikviens interesents bez valodu priekšzināšanām varēs iegūt informāciju par dažādu Eiropas Savienības valstu kultūru, dzirdēt valodu skanējumu, iemācīties pateikt nozīmīgus vārdus un frāzes, kā arī, iespējams, gūt iedvesmu kādu no šīm valodām apgūt padziļināti.

Laikā no 11.00 līdz 11.40 notiks norvēģu, spāņu, itāļu un horvātu valodu darbnīcas, no plkst. 12.00 līdz 12.40 – holandiešu, franču, zviedru un zīmju valodu meistarklases.

Norvēģu valodas meistarklasi vadīs Snorre Karkkonen – Svensson, kurš ir viens no Ziemeļvalstu valodu centra „Nordisk” dibinātājiem. Snorre Karkkonen – Svensson specializējas norvēģu valodas izrunas mācīšanā, ir strādājis par pasniedzēju Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Universitātē, kā arī par tulku un tulkotāju. Pašlaik organizē kultūras pasākumus un sniedz konsultācijas Ziemeļvalstu valodu centrā „Nordisk”.

Spāņu valodas nodarbību vadīs Javier Fernandez Cruz, kurš ir spāņu kultūras centra „Seneca” direktors un Latvijā pasniedz spāņu valodu jau astoņus gadus. Javier Fernandez Cruz ir mācījis spāņu valodu dažādos privātos valodu centros, kā arī Rīgas kultūru vidusskolā.

Itāļu valodas darbnīcas laikā iejusties ārzemju tūrista lomā Itālijā ļaus Giulio Lo Bello, kurš pasniedz itāļu valodu Latvijas Universitātē, kā arī ir itāļu un angļu valodas tulkotājs. Giulio Lo Bello šobrīd studē doktorantūrā Latvijas Universitātes Filozofijas studiju programmā.

Ar horvātu un serbu valodu atšķirībām, kā arī Horvātijas vēsturi un kultūru darbnīcā iepazīstinās Latvijas un Balkānu reģiona valstu ekonomisko un kultūras attiecību attīstības biedrības „Balkānu zieds” vadītāja Astra Ozola.

Holandiešu valodas meistarklasi vadīs Zane Geida, kura holandiešu valodu apguvusi pirms 11 gadiem, kad devās YFU apmaiņas programmā uz Nīderlandi un vienu mācību gadu pavadīja vietējā vidusskolā. Zanes Geidas holandiešu valodas pasniegšanas pieredze jau mērāma sešu gadu garumā, apmācot interesentus gan grupās Nīderlandes-Latvijas Tirdzniecības kamerā, gan arī individuāli.

Franču valodas darbnīcu vadīs Allan Kaljakin, Francijas institūta valodas kursu nodaļas vadītājs, un vieslektore Laura Le Cleach.

Ar zviedru valodu iepazīstinās Santa Trimalniece, kura studējusi Latvijas Kultūras akadēmijas programmā Starptautiskie kultūras sakari Latvija-Zviedrija un studiju laikā zviedru valodu apguvusi Alsta tautas augstskolā Zviedrijā. Santa Trimalniece strādājusi Dānijas Kultūras institūtā, nu jau gandrīz divus gadus ir zviedru valodas pasniedzēja Ziemeļvalstu valodu centrā „Nordisk” un paralēli apgūst arī psiholoģiju.

Zīmju valodas nodarbību vadīs Lilita Janševska, Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja, bijušais surdotulks, tagad lektore Sociālās integrācijas valsts aģentūras koledžā, kur sagatavo surdotulkus. L.Janševska vada arī zīmju valodas kursus.

Katru gadu 26.septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Eiropas valodām, to daudzveidībai un apguvei visa mūža garumā.

Tā kā vietu skaits valodu darbnīcās ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Papildu informācija:
Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Pastāsti arī citiem:
Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0