Feimaņos izskanēja skolu koru un vokālo ansambļu sadziedāšanās pasākums „Baltā dziesma”

16.01.2017

Izglītība

Ziemassvētku noskaņās 11. janvārī Feimaņu kultūras namā ir izskanējis skolu koru un vokālo ansambļu sadziedāšanās pasākums „Baltā dziesma”. Izdziedāt Ziemassvētku dziesmas kopā sanāca desmit mūzikas kolektīvi no dažādām izglītības iestādēm. Gan mazajiem, gan lielajiem dziedātājiem izdevās uzburt īstu Ziemassvētku pasaku, kas nes sevī noslēpumu un prieku, kuru jāprot saskatīt un dāvāt citiem. Un tik tiešām pasākuma laikā šis sirds siltums tika dāvāts visiem, kas bija sapulcējušies zālē.

Koncerta laikā tika izdziedātas dažādas Ziemassvētku dziesmas, kā arī dziesmas par ziemu, kas atnāk balta un stalta, par piparkūkām, kas dejo uz šķīvja, par apaļīgiem un garšīgiem pīrādziņiem, par starojošu Ziemassvētku zvaigzni, par eņģeļiem, kas sirdī iededz gaismiņu un rada brīnumu.

Pasākumā dalībniekus uzrunāja Feimaņu un Maltas katoļu draudzes mācītājs Rinalds Broks, kas novēlēja dalīties ar savu sirds siltumu un prieku, jo dodot citiem, mēs paši kļūstam bagātāki, un nav jāmeklē dārgas dāvanas, lai iepriecinātu, dažkārt pietiek ar mazumiņu – kādu smaidu vai buču.

Koncerta noslēgumā dalībnieku kopkora izpildītās „Baltās dziesmas” vārdi izskanēja kā novēlējums: „Baltus sapņus sapņosim, baltus vārdus sacīsim, baltas domas domāsim, iesim baltu ceļu”.

Pasākuma noslēgumā dziedātāji varēja cienāties ar sarūpētajiem našķiem un izlocīt kājas jautros deju ritmos.

Liels paldies šī pasākuma iniciatorei un rīkotājai Irēnai Ivanovai, īpašs paldies Feimaņu pagasta pārvaldes vadītājai Anitai Verčinskai par viesmīlīgo uzņemšanu, paldies Aivaram Mežatučam par skaņas un gaismas nodrošinājumu, kā arī paldies visiem šī pasākuma dalībniekiem: Maltas BJC meiteņu popgrupai, Maltas vidusskolas 1.-3. klašu meiteņu popgrupai un 5.-10. klašu korim (vadītāja Irēna Ivanova); Maltas vidusskolas 1.-4. klašu vokālajam ansamblim (vadītāja Inta Pauliņa); Maltas vidusskolas vokālajam ansamblim „Rūžeņa” (vadītāja Tatjana Klomāne); Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1.-4. klašu korim (vadītājs Jānis Veličko); Dricānu vidusskolas 3.-7. klašu vokālajam ansamblim (vadītājs Jānis Veličko); Feimaņu pamatskolas popgrupai „Zvārgulīši” (vadītāja Vija Kruste); Maltas speciālās internātpamatskolas solistam Marekam Čudaram (vadītājs Juris Dervanovs); Kaunatas vidusskolas duetam – Kaspars un Ieva (vadītāja Maruta Čudare).

Anita Rudziša
Izglītības pārvaldes interešu izglītības speciāliste