Feimaņu jaunieši dodas pie novada uzņēmējiem pēc jaunām idejām

Publicēts 30.07.2015

Feimaņu pagasta 26 jauniešiem šovasar bija lieliska iespēja iepazīties ar Rēzeknes novada aktīvākajiem uzņēmējiem nometnē „Izzināt. Saprast. Uzdrīkstēties!” Šo iespēju mums dāvāja jauniešu biedrība „Bučas”, kas saņēma atbalstu Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes konkursā par finansējuma piešķiršanu jaunatnes nometņu un neformālo apmācību projektiem. Kā līdzfinansējums bija Feimaņu pagasta pārvaldes iedalītais transports un biedrības jauniešu brīvprātīgais darbs.

Nometne norisinājās no 16. līdz 19. jūnijam. Pirmā diena sākās ar Rēzeknes novada pašvaldības darbinieku „pratināšanu”. Laura Ieviņa bija tā, kura iepazīstināja mūs ar profesijām, kādas var sastapt tepat novada telpās: izglītības, sociālā, juridiskā, kultūras, attīstības un plānošanas nodaļā. Savu darba specifiku jauniešiem atklāja Rēzeknes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizānes kundze. Tālāk ceļu mērojām pie vienīgajiem Latvijā oficiāli reģistrētajiem zirglietu ražotājiem, „Apkalnmāju” saimniekiem Irēnas un Pētera. Jaunieši atsvaidzināja zināšanas par zirglietām, meitenēm bija iespēja izveidot brošas no ādas gabaliņiem, zēniem – atslēgu piekariņus.

Noteikti jauks piedzīvojums bija tikšanās ar Kaunatas pagasta z/s “Tiptops” īpašnieku Jāni Kuzminski, kurš jau piecus gadus nodarbojas ar pavisam netradicionālu nozari – elektrisko ģitāru izgatavošanu. Drosmīgākās meitenes un zēni iemēģināja ģitāras spēli, pie „sirds gāja” roķīgās dzīvās mūzikas skaņas.

Kā noslēgums pirmajai dienai bija nokļūšana Lielajā Liepu kalnā (trešā augstākā virsotne Latvijā — 289,3 metri virs jūras līmeņa). Kāpšana bija pamatīga, jo relatīvais kalna augstums ir 86 metri. Kalna galā uzbūvētais milzīgais koka tornis (34 m augsts) ar 9 skatu platformām dažādā augstumā, tika viegli pievarēts. Pašā augšējā skatu laukumiņā stāvot, pavērās patiesi iespaidīga ainava, kur bija redzama arī mūsu naktsmītne – sporta un atpūtas bāze „Jaunais Dinamietis“, tur varējām sportot, peldēt, izskrieties pēc sirds patikas, baudīt ugunskurā ceptās desiņas, kopīgi izspēlēt spēles un klausīties Spoku stāstus.

Negulētā nakts nebija šķērslis, lai nākošajā dienā aktīvi darbotos Pētera un Maijas Gailumu radošajās darbnīcās Ilzeskalnā. Trīs stundas pagāja nemanot, veidojot traukus no māla, gleznas no krāsainajām smiltīm. Apskatījuši Nautrēnu pagasta centru, nobaudījuši pusdienas „Rogovkas ceptuvē”, devāmies tālāk pie metālkalēja Jāņa Ļubkas. Meistars veido metāla darbus etnogrāfiskā latviešu stilā un turpina senās latviešu kalēju mākslas tradīcijas. Apbrīnojami, kā metāls klausa viņa rokas!

Trešās dienas agrais rīta brauciens atveda mūs uz Gaigalavu – Gunāra Igauņa senlaiku mūzikas instrumentu darbnīcu. Ar interesi vērojām darbnīcā un citviet ražotos mūzikas instrumentus. Jautrība sita augstu vilni, kad katram jaunietim Gunārs iedalīja pa kādam instrumentam, nu tik sākās trādi rīdi! Draudzīgais, uz vietas noorganizētais, orķestris vēl ilgi muzicētu, ja saimniekam nevajadzētu steigties uz Rīgu, uz meitas izlaidumu. Taču nometnes organizatori par visu bija padomājuši, arī tikšanos ar Gaigalavas JC „Enjoy” jauniešiem. Priecēja tas, ka bijām uz viena viļņa ar viņiem. Mūs vienoja dziesmas, ģitāru spēle un sporta aktivitātes. Kā noslēgums bija ŪTC Bāka administratores Lienes Drules stāstījums par Lubāna mitrāju un atpūta centra teritorijā.

Savukārt piektdiena pārsteidza ar pašmāju uzņēmēja Māra Rumaka, SIA „Baltic Flags” īpašnieka, darbnīcas apmeklējumu. Izrādās pie mums pagastā ir vienīgā Baltijā tik liela apjoma iekārta karogu pagatavošanai! Uz vietas var ne tikai iegādāties karodziņus, vimpeļus, magnētiņus, krūzītes, bet, iesniedzot savu skici, pie Māra var realizēt jebkuru ideju.

Tālāk ceļš mūs veda cauri Pušai pie „Mežmalu” saimniekiem – Helēnas un Boļeslava Mundām. Šeit mēs sasmēlāmies tik daudz pozitīvu emociju! Skatījām etnogrāfisko sadzīves priekšmetu kolekciju, izzinājām skalu grozu pīšanas noslēpumus, iemēģinājām roku pie skaidu plēšamās mašīnas un izpinām mazus paliktnīšus. Pēc izskriešanas „Veselības takas” kalnā baudījām sautējumu no lielā čuguna katla un mielojāmies ar svaigi cepto rabarberu plātsmaizi.

Bija mazliet skumji, jo četras aizrautīgas un pasākumiem pārpildītas dienas bija aizjoņojušas vēja spārniem. Vēl tikai darbošanās Novada Jauniešu dienā Ozolainē radošajās darbnīcās un atvadīšanās ar domu, ka nākošo gadu biedrības „Bučas” jaunieši spēs pārsteigt ar ko jaunu.

Aktīvākie nometnes dalībnieki

Ar sava amata ApkalnmājāsApkalnmājāsŪTAC Bāka - par Lubānu stāsta administratore Liene DruleĢitāru darbnīcā pie Jāņa Kuzminska Lielajā Liepu kalnā IMG_8488Vakara ugunskursIMG_9010 Pie Maijas GailumasMaijas Gailumas daiļdārzāPie podnieka Pētera Gailuma Pie metālkalēja Jāņa Ļubkas Pie metālkalēja Jāņa Ļubkas SIA Baltic flags Mežmalās pie grozu pinējiem IMG_8943

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0