Feimaņu pagasts — aktīvākais Rēzeknes novada jaunatnes pagasts 2015. gadā

06.01.2016

Jauniešiem

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību savu interešu un ideju realizēšanā, kā arī popularizētu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un neformālo izglītību, 2015. gada nogalē Rēzeknes novada Izglītības pārvalde nu jau ceturto gadu pēc kārtas organizēja konkursu, kurā noskaidroja jauniešu jomā aktīvāko pagastu.
Konkursā tika saņemti vienpadsmit pieteikumi. Izvērtējot jauniešu organizētos pasākumus pagastos, kā arī to, cik aktīvi jaunieši piedalījušies Rēzeknes novada un kaimiņu novadu rīkotajos konkursos, kā arī starptautiskajos projektos, par Gada aktīvāko pagastu Izglītības pārvalde atzinusi Feimaņu pagastu ar jauniešu iniciatīvu centra “Kastanis” jauniešiem, godpilno 2. vietu saņēma Nautrēnu pagasts ar Rogovkas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra aktīvistiem, savukārt 3. vietā ierindojās Ozolmuižas pagasts ar Bērnu un jauniešu centra jauniešiem.
Feimaņu pagasta jauniešiem kā balva par uzvaru tiks dota iespēja iepazīties ar Eiropas Parlamentu un Briseles interesantākajām vietām. 2. vietas ieguvēji varēs apmeklēt Latvijas Republikas Saeimu un kino vai akvaparku Rīgā, savukārt 3. vietas ieguvējiem būs iespēja iepazīties ar Rēzeknes novada pašvaldības darbu un atpūtas kompleksa „Bāka” piedāvātajām izklaidēm. Savukārt Bērzgales, Sakstagala, Gaigalavas, Ilzeskalna, Pušas, Dricānu, Audriņu un Maltas pagasta jaunieši par aktīvu darbību 2015. gadā varēs iegādāties inventāru 50 eiro vērtībā katram pagastam dažādu jauniešu aktivitāšu īstenošanai.
Kopumā izvērtējot iepriekšējā gada jaunatnes jomas aktivitātes Rēzeknes novadā, var droši secināt, ka visi iepriekš minētie pagasti un to jaunatnes koordinatori ir aktīvi un cītīgi darbojušies, lai vietējiem jauniešiem būtu pieejams ne tikai sporta inventārs un materiālā bāze savu talantu izkopšanai, bet arī, lai tie savā brīvajā laikā varētu apgūt jaunas iemaņas, kas ļautu tiem attīstīt radošumu un realizēt pat vistrakākās idejas!

Jānis Šaudiņš,
Rēzeknes novada pašvaldības