Folkloras festivāla „Baltica” Dižkoncertā Rēzeknes novadā viesosies Valsts prezidents un premjere

Publicēts 16.07.2015

18. jūlijā pulksten 17.30 Rēzeknes novada Ančupānu ielejā sabrauks tūkstošiem folkloristu no Latvijas un ārvalstīm, lai izdziedātu, izdejotu un izspēlētu paaudžu paaudzēs mantotās tradīcijas folkloras festivāla „Baltica” Dižkoncertā. Folkloristus un festivāla viesus klātienē sveiks Valsts augstākās amatpersonas – prezidents Raimonds Vējonis un ministru prezidente Laimdota Straujuma.

18. jūlijā, turpat Ančupānu ielejā, līdztekus festivāla „Baltica” skanīgajām aktivitātēm, aizritēs arī Rēzeknes Novada diena. Pasākuma apmeklētājiem sarūpēti aizraujoši un ģimeniski, izzinošām un sportiskām aktivitātēm piesātināti svētki.

No pulksten 12.00 basketbola spēles cienītāji varēs noskaidrot labāko komandu strītbola sacensībās, savukārt pulksten 14.00 pirmo reizi notiks sacensības „Rēzeknes novada stiprākais lauku vīrs”. Lai kļūtu par visa novada spēcīgāko vīru, pagastu stipriniekiem savs spēks un izturība būs jāpārbauda visdažādākajās disciplīnās, tostarp, traktora riepas velšanā, baļķa celšanā, dzirnakmens nešanā un citur. Tikmēr mazie stiprinieki savu izveicību varēs pārbaudīt „Piedzīvojumu takā”, kur atrakcijas un stafetes bērniem piedāvās biedrība „Par stipru ģimeni”.

Turpinot pērn iesākto „Pagastu dižošanās” tradīciju, arī šogad Rēzeknes novada pagasti rādīs, ar ko tie ir stipri un bagāti. Pagastu teltīs būs gan amatnieku paraugdemonstrējumi, gan radošās darbnīcas, gan mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu priekšnesumi, gan kulinārais mantojums. Kā ierasts, visas dienas garumā apmeklētājus gaidīs arī amatnieku darinājumu tirdziņš.

Pulksten 16.00 ar koncertu „Manas mājas dzimtā novadā” sāksies svētku muzikālā daļa un tiks godinātas Rēzeknes novada stiprākās, kuplākās ģimenes, kā arī Zelta pāri. Pēc tam, pulksten 17:30 ikviens aicināts ievīt savu balsi festivāla „Baltica” Dižkoncerta kopkorī. Jāatzīmē, ka tie, kuriem nebūs iespējas „Baltica” Dižkoncertu redzēt un dzirdēt klātienē, tās pašas dienas vakarā, pulksten 21.00 to varēs vērot Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Tikmēr Ančupānu ielejā līksmība turpināsies. No pulksten 20.00 līdz pat rīta gaismai varēs lustīgi izdejoties svētku koncertā, kur uz divām skatuvēm spēlēs un dziedās 13 grupas, tostarp „Lian Ross” (Vācija), „Pērkons”, „Musiqq”, „Galaktika”, „Sovvaļnīks”, „Rikši” un citas.

Ieeja uz visiem pasākumiem – brīva.

Paredzams, ka svētku norises apmeklēs līdz pat 15 tūkstošiem cilvēku. Lai nodrošinātu pasākuma apmeklētāju drošību, laika posmā no 18. jūlija plkst. 9.00 līdz 19. jūlija plkst. 9.00 autoceļa P36 „Rēzekne-Gulbene” posmā no Rēzeknes pilsētas robežas līdz krustojumam ar šoseju A12 „Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova)” būs atļauta tikai vienvirziena kustība virzienā uz Rēzekni. Izmaiņas satiksmes organizācijā nepieciešamas, jo stāvlaukums un pasākumu norises vieta neatrodas vienā ceļa pusē, turklāt folkloras festivāla „Baltica” dalībnieku autobusu stāvēšanai tiks izmantota arī autoceļa braucamā daļa. Jāatzīmē, ka iebraukšana un izbraukšana uz/no SIA „Dinaz” degvielas uzpildes stacijas un uz/no Ančupānu memoriāla nemainās. Autovadītāju ērtībām tiks izvietotas dzeltenās pagaidu apbraukšanas zīmes, kas palīdzēs apbraukt Ančupānu ielejas teritoriju.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām! Ceram, ka daudzveidīgās un interesantās svētku norises atsvērs neērtības, kas sagādātas, ilgāku laiku pavadot ceļā.

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0