“Food Union” ziedo skolām paredzēto pienu 16 tūkstošiem bērnu no mazāk nodrošinātām ģimenēm Latvijā

Sociālais dienests

Saistībā ar Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli un slēgtajām mācību iestādēm, netiek īstenota programma “Skolas piens”, kuras ietvaros bērni Latvijā trīs reizes nedēļā saņēma pa 200 ml piena. Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmumu grupa “Food Union”, kas ir arī lielākais programmas “Skolas piens” dalībnieks, ziedo skolām saražoto pienu 16 tūkstošiem bērnu no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm visā Latvijā. Kopējais ziedojuma apmērs produkta tirgus vērtības izteiksmē ir vairāk nekā 100 000 eiro. Rēzeknes novadā pienu saņems 1160 bērni.
Jau šajā nedēļā vairāk nekā 16 tūkstoši bērnu no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm vecumā no pirmskolas izglītības iestādes vecuma līdz 9. klasei deviņās lielākajās pašvaldībās un to novados Latvijā saņems “Rasēns” pienu.
“Kopš brīža, kad Covid-19 izplatības ierobežošanas dēļ tika slēgtas mācību iestādes, bērni diemžēl nesaņem sev ierasto ikdienas piena devu, kuru nodrošinājām caur programmu “Skolas piens”. Kā rezultātā mums izveidojās 43 tonnu jeb 215 tūkstošu iepriekš saražota “Rasēns” piena paciņu uzkrājums. Mēs kā atbildīgs ražotājs un lielākais programmas “Skolas piens” dalībnieks radām iespēju ar pašvaldību atbalstu nodrošināt vismaz 16 tūkstošus mazāk nodrošinātu bērnu ar augšanas procesam tik nozīmīgo pienu,” stāsta Normunds Staņēvičs, “Food Union” vadītājs Eiropā.
“Rasēns” piens ir dabīgs govs piens ar 1,5% tauku saturu, kas pasterizēts sevišķi augstā temperatūrā un iefasēts, izmantojot daudzslāņu iepakojumu, iegūstot ilgāku derīguma termiņu, nezaudējot neko no svaiga piena kvalitātēm. Tas satur visas pienam raksturīgās uzturvielas – taukus, olbaltumvielas, piena cukuru (laktoze) un minerālvielas, tai skaitā kalciju un vitamīnus. Iepakots 200ml iepakojumos ar salmiņu, tas ir ērti lietojams un drošs produkts bērniem.
Papildu informācijai:
Ērika Kirsone-Kriviņa