Fotoizstādē tiks prezentētas “Typical Latvian” tieši Lūznavas muižai veidotās pastkartes

Publicēts 24.10.2019

Sestdien, 26. oktobrī, plkst. 15.30 Lūznavas muižā tiks atklāta fotogrāfiju izstāde “ļaujies MŪZAI… radīt savu stāstu…”, kuras pamatā ir pastkartes, ko veidojis sociālais uzņēmums un zīmols “Typical Latvian” un kas tapušas speciāli Lūznavas muižai. Izstādes atklāšanā varēs satikt izstādes un pastkaršu projekta idejas autores Elīnu Bērziņu un Ilzi Mezīti. Fotogrāfiju izstāde muižā būs skatāma līdz gada beigām.

Izstādes pamatā ir pastkaršu, kas tapušas īpaši Lūznavas muižai, bildes. Pastkaršu un izstādes projekta idejas autores un īstenotājas ir sociālā uzņēmuma un zīmola “Typical Latvian” īpašniece Elīna Bērziņa un fotogrāfe Ilze Mezīte. Abas cer, ka katra fotogrāfija, kas pārvērsta pastkartē, mudinās izstādes apmeklētājus un pastkaršu sūtītājus ieskatīties muižas “sirdī”, uzmeklēt attēlos redzamās vietas, detaļas un skatupunktus, kā arī atraisīs vēlmi radīt pašam savu sajūtu stāstu, iedvesmot un ļaut lidot rakstīšanas Mūzai.

Elīna, stāstot par idejas rašanos, saka: “Reiz, viesojoties muižā, padzirdēju, ka tai nav savu pastkaršu. Tā kā mans uzņēmums “Typical Latvian” rada tieši pastkartes, šī doma nelika mierā un nolēmu, ka izveidosim pastkartes arī Lūznavas muižai, lai tās iedvesmo un raisa rakstīšanas prieku. Priecājos, ka idejas īstenošanai atsaucās fotogrāfe Ilze, ar kuru kopā paveiktais nu būs aplūkojams gan izstādē, gan dzīvos pastkartēs.”

Elīnai ir kustību ierobežojumi un ikdienā viņa pārvietojas ratiņkrēslā, tādēļ fotogrāfe Ilze Mezīte kļuva par Elīnas fotomākslas mīlestības īstenotāju un sirdī mītošo vīziju iemūžinātāju. Gan Elīna, gan Ilze šobrīd dzīvo un darbojas Gulbenē. Fotogrāfes Ilzes Mezītes dzimtā puse ir Salacgrīva. Savulaik Rīgā studējusi datorzinātnes, bet pirmo reizi fotokameru rokās paņēmusi Dublinā, kurp bija devusies studiju starplaikā. Te arī radusies gribēšana apbūt fotogrāfiju nopietnāk, ko īstenojusi arī lekcijās pie Latvijā pazīstamā fotogrāfa Gunāra Bindes. Vairākus gadus fotogrāfija bijusi Ilzes aizraušanās, bet šobrīd ar sajūsmu fotografēšanu viņa sauc par savu darbu.

Sociālā uzņēmuma SIA “Typical” komanda mīl īstas lietas un emocijas, tādēļ te tiek radītas pastkartes ar stāstu un papīra/dizaina lietas, kas rakstīšanas pieredzi padara aizraujošāku. Šai ikdienas steigā kā prioritāti uzņēmums ir izvēlējies cilvēku, tāpēc SIA “Typical” mērķis ir būt sociāli aktīviem un veicināt emocionālu saikni starp cilvēkiem. Uzņēmums ar saviem radītajiem produktiem mudina cilvēkus kopt attiecības, kā arī ir sociāli atbildīgs, jo daļu ieņēmumu novirza speciāliem pasākumiem, kuru mērķis ir integrēt cilvēkus ar invaliditāti sabiedrībā un darba tirgū.

Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne priecājas par idejas īstenošanu, sakot: “Lūznavas muiža ir sociālās uzņēmējdarbības vēstnieks un ar prieku sadarbojas un atbalsta sociālos uzņēmējus ne tikai Latgales reģionā, bet arī ārpus tā. Jaunā muižas pastkaršu sērija, kas tapusi “Typical Latvian” radošajos darbos, nebūs vienkāršas pastkartes, bet gan lietas ar pievienoto vērtību. Ceram, ka tās iedvesmos ne tikai izstādes apmeklētājus, pastkaršu sūtītājus, bet arī citus uzņēmējus īstenot savas idejas.”

Izstādē “ļaujies MŪZAI… radīt savu stāstu…”, kas Lūznavas muižā būs skatāma līdz gada beigām, varēs aplūkot desmit MŪZAs mirkļus, bet fotogrāfijas pastkaršu formātā, atbalstot “Typical Latvian” aktivitātes, būs nopērkamas Rēzeknes novada Tūrisma informācijas centrā turpat Lūznavas muižā. Plašāk par “Typical Latvian” var uzzināt te: https://www.typicalpostcards.eu/, bet par fotogrāfi Ilzi Mezīti te: https://milze.lv/.

Oktobra pēdējā sestdiena kļuvusi par tradīciju akcijai “Leģendu nakts”, kuru Latvijā rīko biedrība “Latvijas piļu un muižu asociācija”. Izstādes atklāšana 26. oktobrī plkst. 15.30 iesāks šīs “Leģendu nakts” notikumus Lūznavas muižā, kuras turpinājumā uzreiz pēc izstādes atklāšanas varēs doties muižas leģendas un nostāstus izzinošā ekskursijā, klausīties kokļu un klavesīna mūzikas koncertu, kā arī dienu noslēgt aizrautīgā kadriļu ballē. Ieeja fotoizstādes atklāšanā ir bezmaksas.

Plašāka informācija:

Inga Žirgule

Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja

29390701, 29473700

inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

len_nakts6

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0