Gaigalavas pagasta iedzīvotāji nosauc savus kandidātus pagasta pārvaldes vadītāja amatam, izvirzīta Valentīna Puste

Trešdien, 5.decembrī, Gaigalavā notika iedzīvotāju sapulce, pagasta ļaudis bija sanākuši, lai izvirzītu kandidātus pagasta pārvaldes vadītāja amatam.
Sapulces ievadā Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pastāstīja, ka galvenā prasība pretendentiem ir augstākā izglītība un pagasta iedzīvotāju uzticība. Darba intervijas laikā izvirzītajiem kandidātiem būs jāaizpilda tests, lai varētu pārbaudīt pretendentu zināšanas ar darbu saistītās jomās. Jāpiebilst, ka aizpildītie testi būs jāiesniedz anonīmi, jo, kā uzsvēra M. Švarcs: ”Nekādu čomu būšanu!”. Pārvaldnieka atlases procesā kā novērotājus aicināja piedalīties Iedzīvotāju konsultatīvās padomes pārstāvjus.
Sapulcē tika izvirzīti trīs kandidāti: pagasta lietvede Valentīna Puste (šobrīd ir pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja), Iedzīvotāju konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Anita Macāne un Ilona Delvere, Rēzeknes novada pašvaldības Gaigalavas bāriņtiesas priekšsēdētāja.
Ilona Delvere pateicās par viņai izteikto uzticību, taču no pārvaldes amata vadītāja atteicās, jo kompetentāka esot savā darba jomā, arī M. Švarcs raksturoja Ilonu kā labu speciālisti. Otrā dienā pēc sapulces arī Anita Macāne lūdza atsaukt savu kandidatūru. Gala rezultātā palika viena pretendente uz Gaigalavas pagasta pārvaldes vadītāja amatu – Valentīna Puste.
Valentīna Puste dzimusi un augusi Gaigalavas pagastā, vidējo izglītību ieguvusi Gaigalavas vidusskolā, mācības turpināja Rīgas celtniecības tehnikumā (specialitāte: tehniķis – arhitekts), 2007. gadā absolvējusi Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultāti (specialitāte –ekonomists ar specializāciju -Uzņēmējdarbības tiesībās). Pagasta pārvaldē par lietvedi strādā jau no 2000. gada. Ar vīru Valdi ģimenē uzaudzinājusi divus dēlus.
Otrs jautājums, kas bija paredzēts sapulcē – daudzdzīvokļu māju apsaimniekošana. Pagasta iedzīvotāji tika aicināti domāt par savām ērtībām, lai tās nepazustu un lai nebūtu lieku izdevumu; domāt par cauruļvadu siltināšanu pagrabos, ūdens skaitītāju uzstādīšanu, teritorijas sakopšanu un, protams, rēķinu apmaksu.
Iedzīvotāju sapulces, kurās tiek izvērtētas pagasta pārvaldnieka kandidatūras, šonedēļ notiek arī Dricānu, Stružānu un Sakstagala pagastā. Kā informēja Monvīds Švarcs, katram pretendentam tagad jāsagatavo "mājasdarbs", kurā izklāstīs savu redzējumu par pagasta darbu un nospraudīs savus prioritāros uzdevumus. Apmēram pēc nedēļas paredzētas darba intervijas, lai Rēzeknes novada domes sēdē 20. decembrī deputāti varētu uzklausīt  un apstiprināt pretendentu vērtēšanas komisijas ziņojumu.
Laura Sarnoviča,
Gaigalavas pagasta informatīvā izdevuma korespondente

Valentīna Puste