Gaigalavas pamatskolas skolēni piedalās Latvijas bērnu un jauniešu festivālā „Spēlēsim te-ātri!” Liepājā

20.06.2016

Izglītība

Jūnija sākumā, 2.-4. jūnijā 19 Gaigalavas pamatskolas skolēni piedalījās Latvijas bērnu un jauniešu festivālā „Spēlēsim te-ātri!” Liepājā.
Aprīļa vidū nosūtījām VISC žūrijas komisijas vērtējumam K. Štrāles – Dreikas lugas „Retvītojiet @Ēzelīti!” videoversiju. Mums tika piešķirta 1. pakāpe un iegūtas tiesības piedalīties republikāniskajā teātru festivālā, kas norisinājās Liepājā, „Lielais Dzintars” koncertzālē.
Aprīļa beigās Latgales reģionālā teātra sporta turnīra laikā tika noskaidrotas teātra sporta komandas, kas festivāla ietvaros cīnīsies par lielo ŠĀĀ. Iegūstot 1. un 2. pakāpes diplomus, republikāniskajam turnīram tika izvirzītas visas četras Gaigalavas pamatskolas komandas: 1.-4. klašu komanda (Evelīna Spīča, Nauris Birze, Monta Sakne, Lorete Lucjanova, Alise Jaudzema), 5.-6. klašu komanda (Sintija Reble, Viktorija Reble, Evija Bolmane), divas 7.-9. klašu komandas: Gaigalavas pamatskolas Rikavas filiāles komanda (Andris Kukarels, Inese Gugāne, Diāna Pavlova, Kristīne Kukarenkova, Ingūna Grišāne) un Gaigalavas pamatskolas komanda (Imants Spīčs, Dainis Rutuļs, Vineta Bolmane). Treneres – Ilze Kuhaļska un Ērika Bozoviča.
2. jūnija rītā devāmies uz vēju pilsētu Liepāju. Autobuss bija ērts, ceļabiedri interesanti, tāpēc laiks ritēja nemanot. 17.30 „Lielā dzintara” zālē Civita Nova 6. stāvā skatītāji vēroja Gaigalavas pamatskolas dramatiskā pulciņa izrādi „Retvītojiet @Ēzelīti!” Izrādē piedalījās: Ēzelītis – Vineta Bolmane, Pūks – Imants Spīčs, Sivēns – Dainis Rutuļs, Trusītis – Mārīte Dakule, Pūce – Sintija Reble, Bites – Viktorija Reble, Evija Bolmane, Ērika Banzere, Natālija Gavare. Izrāde tika iestudēta latgaliski, skatītāji bija no dažādiem novadiem, pēc izrādes saņēmām atzinības apliecinājumus par brīvo aktierspēli un skanīgo latgaliešu valodu.
3. jūnijā visas komandas cīnījās par iekļūšanu teātra sporta spēļu finālā. Divām Gaigalavas pamatskolas komandām tas arī izdevās. Evelīnas un Imanta komandas 4. jūnijā cīnījās par galveno balvu. Diemžēl Evelīnas komanda piekāpās Bejas pamatskolas komandai un palika 2. vietā. Imanta komanda cīnījās punkts punktā ar Ādažu vidusskolas komandu. Cīņa bija ļoti spraiga, beigās uzvarētājus noteica skatītāju balsojums, un lielais ŠĀĀ aizceļoja uz Ādažiem. Imants, Dainis un Vineta palika 2. vietā, taču pierādīja sevi kā augsta līmeņa teātra sporta komanda un saņēma daudz jo daudz simpātiju apliecinājumu gan no skatītājiem, gan no žūrijas.
Spraigās teātra dienas un draudzīgie vakari BJC „Laumiņas” telpās, Liepāja ar skaisto arhitektūru un jūras tuvumu neapšaubāmi paliks siltā atmiņā līdz pat rudenim, kad atkal tiksimies, lai kopā spēlētu te-ātri.
Sakām lielu paldies Rēzeknes novada pašvaldībai un īpaši Izglītības pārvaldes vadītājam Guntaram Skudram par iespēju piedalīties Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā, par mājīgajām naktsmājām, sātīgajām ēdienreizēm, paldies Gaigalavas pamatskolas administrācijai par lielo organizatorisko darbu un atbalstu, paldies jaukajam, laipnajam autobusa šoferim! Paldies ikvienam, kas atbalstīja mūs domās un darbos!
Interešu izglītības skolotāja Ērika Bozoviča