Gaigalavas skolēni pārbauda savu radošumu, erudīciju un spēku ZZ čempionātā

Publicēts 09.07.2015

ZZ čempionāts ir prāta un sporta spēles ikvienai atraktīvai klasei. Tādēļ mēs, Gaigalavas pamatskolas 5. klase, nolēmām izmēģināt savus spēkus.

Lai iekļūtu pusfinālā, mums vajadzēja izveidot video – leģendu par kādu no mūsu novada dārgumiem. Mūsu video bija par Lubāna ezeru un zelta zivtiņu, kura izpilda trīs vēlēšanās. Radošais darbs tika novērtēts atzinīgi, un mēs iekļuvām pusfinālā, kas notika Daugavpils Olimpiskajā centrā.

Daugavpilī valdīja sacensības gars, atmosfēra, lai gan saspringta, tomēr raisīja pozitīvas emocijas. Par labvēlīgo, sportisko gaisotni rūpējās populārais konkursu vadītājs Uģis Joksts un viņa draugi – ZZ “reklāmas sejas” Zī un Zē. Pusfinālā mums veicās ļoti labi. Mēs centāmies no visa spēka un ieguvām 13. vietu. Diemžēl ar to nepietika, lai tiktu uz finālu Jūrmalā (uzreiz ceļazīmi uz finālu ieguva pirmās 11 vietas). Taču drīz vien tika pasludināta “otrā iespēja”. Atkal vajadzēja sagatavot video, šoreiz par to, kādēļ mēs esam pelnījuši braukt uz ZZ čempionāta finālu. Šajā video mēs dziedājām ZZ čempionāta himnu, dejojām, vingrojām, spēkojāmies, turklāt mēs ar dvīņumāsu Sintiju atveidojām Zī un Zē. Sanāca tiešām labi, jo mēs bijām to sešu Latvijas skolu skaitā savā vecuma grupā, kas, pateicoties otrajai iespējai, tika uzaicinātas cīnīties Jūrmalas finālā. Visi bijām patiesi ļoti priecīgi un gandarīti.

Tik daudz skolu jaunatnes vienkopus mēs bijām redzējuši tikai Dziesmu un deju svētkos. Jūrmalā pulcējās 180 Latvijas draudzīgākās klases. ZZ čempionāta finālā pirmais uzdevums bija kopīgiem spēkiem pagatavot gaisa pūķi. Darbs bija interesants, radošs, bet ne grūts. Ar sajūsmu vērojām, kā mūsu pūķis cēlās debesīs, sveicinādams saulaino dienu. Otrā posma nosaukums – “Apceļo Latviju!” Te mums bija nepieciešamas zināšanas par Latviju, atjautība, veiklība un spēks. Taču pats galvenais– saliedētība, laba komandas spēle un sadarbība. Trešais, manuprāt, grūtākais posms – orientēšanās un alpīnisms. Ar planšetdatoriem rokās meklējām norādītās vietas; punktus savai komandai varējām iegūt tikai tad, ja pareizi atbildējām uz doto jautājumu, tātad tika pārbaudītas arī mūsu zināšanas un erudīcija. Taču visekstrēmākais piedzīvojums – kāpšana alpīnistu sienā. Četri drosminieki – es, Sintija, Guna un Jānis– veicām šo tiešām sarežģīto posmu. Gāja grūti, bet mēs sasniedzām virsotni un draudzīgi sadevāmies rokās!

Komandā jābūt 10 dalībniekiem, un mēs klasē esam  tieši desmit! Tas nozīmē, ka gandrīz visos posmos mums bija jāstartē visiem. ZZ čempionāts saliedēja mūsu klasi, darīja mūs iecietīgākus un uzmanīgākus, mēs tagad tiešām esam “viens par visiem, un visi par vienu”.

Fināla noslēgumā uzstājās Miks Dukurs un Aminata, noklausījāmies klātienē populāro Eirovīzijas dziesmu “Love Injected”. Atpakaļceļš bija jauks, bijām noguruši, bet apmierināti. Lai arī mēs finālā neieguvām augstu vietu, esam pateicīgi ZZ čempionāta organizatoriem: Zelta zivtiņai un jauniešu centram Avantis! Tāpat pateicamies Gaigalavas pamatskolas vadībai un pagasta pārvaldei par doto iespēju izbaudīt sacensības garu un pozitīvo emociju gammu! Nākamgad noteikti atkal mēģināsim iekļūt ZZ čempionāta finālistu skaitā, jo tas ir lielisks konkurss, kas dāvā pamatīgu draudzības devu visai klasei!

 

 

Viktorija Reble,
Gaigalavas pamatskolas 5. klases komandas kapteine

gaigal2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0