Gaigalavas un Rikavas skolēni piedalās Latvijas skolu jauniešu improvizācijas teātra un teātra sporta festivālā Siguldā

Publicēts 11.07.2017

Šogad teātra sportam Latvijā aprit 20 gadi. Par godu šim ievērojamajam skaitlim no 28. līdz 30. jūnijam Siguldā, Mākslu skolā “Baltais flīģelis” norisinājās Latvijas skolu jauniešu improvizācijas teātra un teātra sporta festivāls, kurā piedalījās arī 18 Gaigalavas pamatskolas un struktūrvienības Rikavas pamatskola skolēni.

Improvizācijas teātra un tā formas – teātra sporta – apguve sevī ietver zināšanu kompleksu, kas uzlabo komunikācijas iemaņas, attīsta spontanitāti, radošumu un spēju ātri reaģēt nestandarta situācijās, paskatīties uz jebkuru situāciju caur humora prizmu, pilnveido publiskās uzstāšanās un runas iemaņas. Teātra sporta tehnikas attīsta komandas darba un sadarbības prasmes, māca rīkoties tā, lai palīdzētu skatuves partnerim. Improvizācijas teātra un teātra sporta spēlei pamatā ir meistarīgi izkopta spēles tehnika. Lai to attīstītu, nepieciešami treniņi, kā arī dažādi paņēmieni un metodes, kuras trīs dienu garumā 200 skolēniem no visas valsts bija iespēja apgūt Latvijas un ārvalstu ekspertu vadītās meistarklasēs. Meistarklašu dalībnieku vidū bija arī mūsu abu skolu skolēni. Gaigalavas komanda: Alise Jaudzema, Evelīna Spīča, Samanta Sakne, Valters Pauls Graudiņš, Nauris Birze, Ivars Švarcs, Kaspars Rudzusieks, Dainis Rutuļs, Rolands Stanka, Imants Spīčs.

Rikavas komanda: Annija Čeire, Diāna Dimzule, Dace Vilcāne, Valērijs Dekters, Inese Gugāne, Ēriks Dimzulis, Vjačeslavs Suharevs, Andris Kukarels.

Meistarklasēs skolēni uzlaboja, papildināja un pilnveidoja gan savas improvizācijas teātra spēles tehnikas, gan arī mācījās dažādas skatuves mākslā un dzīvē noderīgas prasmes: skatuviskās vides radīšanu un kustību, skatuves cīņu, pantomīmu, stāstniecības (story telling) prasmes u.c. Meistarklases vadīja pieredzes bagāti improvizatori un aktieri: Valmieras Drāmas teātra aktieris Kārlis Neimanis, režisors, aktieris un zīmējumu teātra mākslinieciskais vadītājs Varis Klausītājs, radio DJ un improvizācijas teātra eksperts Kaspars Breidaks, horeogrāfe, Spēlmaņu nakts laureāte Liene Grava, britu režisores Anna Malzī (Anna Malzy) un Vanesa Hammika (Vanessa Hammick) u.c.

Meistarklašu galvenā doma bija – iemācīties var tikai darot. Un darījām mēs daudz! Trīs dienas paskrēja nemanot, meistarklases nomainīja cita citu, mijoties ar Siguldas iepazīšanas ekskursiju jeb “Muldēšanu brīvā dabā” un Spoku stundas naktstrasīti Gaujas senlejā, kā arī ar komandu kapteiņu cīņām, kur mūsu Diāna ilgā un spraigā cīņā izcīnīja dāvanu karti piedzīvojumu parkā “Tarzāns”.

Un, lai arī laika apstākļi mūs nelutināja ar sauli, tomēr sirdī mums valdīja gaišums, prieks, līksme, jo smiekli šajās dienās skanēja daudz un bieži, un mēs ar nepacietību gaidām rudeni, kad atkal varēsim improvizēt, spēlēt teātra sportu.

Sakām lielu paldies Rēzeknes novada pašvaldībai un īpaši Izglītības pārvaldes vadītājam Guntaram Skudram par iespēju piedalīties Latvijas skolu jauniešu improvizācijas teātra un teātra sporta festivālā.

Interešu izglītības skolotājas Ērika Bozoviča un Ilze Kuhaļska

IMG_20170629_161005 IMG_20170628_144020_1CS IMG_20170628_212601 IMG_20170628_213212_4CS IMG_20170629_122434 IMG_20170629_151519 IMG_20170629_152915

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0