Galda spēļu azartiskās sacensības Strūžānos

Publicēts 13.02.2020

Galda spēles ir savdabīgs sporta veids, jo dalībniekiem nepieciešama gan fiziskā izveicība un veiklība, gan loģiskā domāšana, lai uzveiktu pretinieku. Strūžānu kultūras nama sporta kompleksā 7. februārī norisinājās ikgadējās sacensības galda spēlēs. Dalībnieki individuāli sacentās galda tenisā, novusā un dambretē, bet puzles likšanā piedalījās komandas, divi dalībnieki katrā.

Visos sacensību veidos startēja galvenokārt skolēni. Bija tādi, kuri sacentās vairākos galda spēļu veidos. Visvairāk interesentu pieteicās dambretei, deviņi dalībnieki (Kaspars Martinovs, Elgars Razgalis, Viktors Bazulis, Markuss Kapacis, Dāvis Ceiruļs, Daniels Ceiruļs, Renāte Anufrijeva, Rolands Anufrijevs, Uldis Džuļs), tāpēc sacensības dambretē norisinājās visilgāk.

Pēc pēdējām izspēlētām partijām noskaidrojās uzvarētāji. Pirmā vieta Viktoram Bazulim, otrā vieta Elgaram Razgalim, trešā vieta Kasparam Martinovam.

Novusā sacentās septiņi spēlētāji (Mihails Sazonovs, Kaspars Martinovs, Arnolds Anufrijevs, Elgars Razgalis, Jānis Hodovcevs, Viktors Bazulis un Daniels Ceiruļs). Uzvaras laurus plūca Jānis Hodovcevs, otrā vieta Arnoldam Anufrijevam, trešā – Kasparam Martinovam.

Galda tenisu izspēlēja seši dalībnieki (Artis Gļauda, Arnolds Anufrijevs, Viktors Bazulis, Daniels Ceiruļs, Armands Kančs un Ilvars Razgalis). Pirmā vieta Viktoram Bazulim, otrā – Ilvaram Razgalim, trešā – Arnoldam Anufrijevam.

Šogad galda spēlēs ieviesām jauninājumu – puzles likšanu. Dalībniekiem (komanda divu cilvēku sastāvā) vajadzēja salikt trīs puzles (katrā puzlē četrdesmit deviņi gabaliņi). Šeit tika fiksēts salikšanas laiks – kura komanda ātrāk. Pirmo vietu izcīnīja Elmārs Kokainis un Artis Gļauda (9 min.49 sek.), otrajā vietā ierindojās Renāte Anufrijeva un Rolands Anufrijevs (11 min 32 sek.), trešā vieta Uldim Džuļam un Armandam Kančam (12 min 16 sek). Ceturtās vietas ieguvēji – Markuss Kapacis un Deniss Razvadovskis – saņēma saldas veicināšanas balvas.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem, pārējiem dalībniekiem tika piešķirtas nelielas saldas balvas par piedalīšanos un cīņas sparu.

Manuprāt, galda spēļu dalībnieki guva pozitīvu emocionālu lādiņu, izkustējās fiziski un izvigrināja smadzenes. Azarts un sportiskais gars dalībnieku pulkā radīja foršu kopābūšanas prieku un draudzīgu sacensību garu!

Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja,

Autores foto

IMG_20200207_152758 IMG_20200207_152900 IMG_20200207_154039 IMG_20200207_161935

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0