Gērnsijas Latviešu asociācija apdāvināja bērnus no Tiskādu bērnu nama

Publicēts 06.01.2017

5. janvārī Tiskādu bērnu namā viesojās Gērnsijas Latviešu asociācijas pārstāvji Silvija un Artūrs Kukuļi, lai bērniem nogādātu Gērnsijas labdaru sarūpētās sportiskās dāvanas – slidas, lecamauklas, kā arī basketbola, volejbola un futbola bumbas.

Šī ir jau trešā reize, kad Tiskādu bērni saņem dāvanas no Apvienotās Karalistes salas Gērnsijas. Savstarpējā draudzība aizsākās 2015. gada Ziemassvētku laikā, kad nelielajā Gērnsijas salā pie Lielbritānijas tika organizēta labdarības akcija “Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem”. Akcijā, kuru rīkoja Gērnsijas Latviešu asociācija, iesaistījās gan daudzi angliski runājošie salas pamatiedzīvotāji, gan arī latvieši, kuri ir otra plašāk pārstāvētā tautība Gērnsijas salā. 2016. gada Ziemassvētkos labestīgā tradīcija turpinājās, un vairāk nekā 30 Tiskādu bērnu nama iemītnieki atkal saņēma interesantas, skaistas un praktiskas dāvanas. Saziedotā naudiņa vēl bija palikusi pāri, tāpēc dāvanām tagad pievienojās arī sporta preces, kas aktīvajiem bērniem būs īpaši noderīgas.

“Mums ir skumji, ja Latvijā kāds saka vai domā, ka aizbraucējiem vairs nerūp, kas notiek Latvijā un kā dzīvo mūsu tautieši,” uzsvēra labdarības akcijas koordinatore Silvija Kukule. “Mums ļoti rūp!” Tāpēc asociācija meklēja iespēju palīdzēt un nolēma, ka visvairāk atbalsts ir nepieciešams tieši bērniem, kuri neaug ģimenēs: “Galvenais ir vairot labestību, jo labais vienmēr atgriežas,” ir pārliecināts Artūrs Kukuļs. “Bērniem jau no mazotnes ar savu piemēru ir jāmāca iecietība, sirsnība, žēlsirdība. Jo vairāk mēs ieliksim bērnu nākotnē, jo vairāk tas mums nāks atpakaļ. Piemēram, angļu lēdija, kura pati bērnību pavadījusi bērnunamā, labdarības akcijā ziedoja vairāk nekā 200 EUR,” pastāstīja Artūrs Kukuļs. “Protams, bērniem vissvarīgākais ir augt ģimenē, kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām vai vecvecākiem, vai krustvecākiem, bet, ja nav šādas iespējas, tad varam bērniņiem palīdzēt vismaz šādi,” teic Silvija un Artūrs, kas paši ir vecvecāki trim brīnišķīgām mazmeitiņām Selīnai, Annai un Olīvijai.

Gērnsijas Latviešu asociācija izsaka pateicību visiem atsaucīgajiem cilvēkiem gan Gērnsijas salā, gan Latvijā. “Īpašs paldies grupai “Baltie lāči”, kas par brīvu spēlēja gan Gērnsijas labdarības ballē, gan kopīgajās labdarības pusdienās, kur saziedotos līdzekļus varējām izmantot sporta preču iegādei. “Balto lāču” vīri ir lieliski mākslinieki un ļoti labi cilvēki!” uzsvēra Artūrs Kukuļs.

Lai gan jau gadiem dzīvo Gērnsijas salā, Kukuļu ģimene ir īsteni Latvijas patrioti, kuri teic, ka ar sirdi vienmēr ir un būs Latvijā. Abi cēlušies no Latgales – Silvija no Nautrēnu pagasta Rogovkas, bet Artūrs no Ludzas. Šobrīd ģimene strādā nelielā, 25 numuriņu viesnīcā Gērnsijas salā. Silvija ir viesnīcas saimniecības pārzine, savukārt Artūrs pilda dārznieka un santehniķa pienākumus. Visu brīvo laiku ģimene velta brīvprātīgo darbam Gērnsijas Latviešu asociācijā. “Asociācija darbojas jau desmit gadus kā labdarības organizācija. Janvārī esam paredzējuši sanākt kopā, lai vienotos par turpmākajiem labdarības projektiem. Noteikti arī pirms šī gada Ziemassvētkiem turpināsim akciju “Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem”, taču esam iecerējuši arī citas labdarības akcijas, jo pasniegt dāvanas un darīt labus darbus var ne tikai Ziemassvētkos, bet visu gadu!” atzīmē Artūrs Kukuļs, kurš ir asociācijas prezidentes Aivas Muižnieces vietnieks.

Jāteic, ka līdztekus labdarības akcijām, latviešu asociācija veic arī citus labos darbus, piemēram, tā kā Apvienotajā Karalistē nav iesakņojušās Lielās Talkas tradīcijas, kā tas ir Latvijā, pavasarī Gērnsijas Latviešu asociācija ir iecerējusi rīkot savu talku, lai sakoptu vietējo pludmali.

 FOTOGALERIJA

Madara Bērtiņa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0