„GOSTI” pieskandināja Strūžānus

Publicēts 08.08.2018

Starptautiskā etno festivāla „GOSTI” ietvaros pagājušās nedēļas nogalē Strūžānu kultūras namā skaistu un emocionāli bagātu koncertu sniedza sabraukušie vieskolektīvi.

Paši pirmie uz skatuves kāpa Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama krievu vokālais ansamblis „Harmonija” (vadītāja Olga Gaile). Kolektīvs aizrāva gan ar savām jautrajām, sirsnīgajām un humora pilnajām dziesmām, gan ar ļoti krāšņajiem tērpiem.

Kā nākamie uzstājās Rēzeknes Nacionālo kultūras biedrību baltkrievu vokālais ansamblis „Suzorje” (vadītāja Ludmila Pikaļova). Nacionālais kolorīts caurvija visus priekšnesumus, liekot skatītājiem līdzdzīvot un sajust milzīgo enerģiju, kas nāca no „Suzorje”.

Ar interesantām dziesmām, kurās savijās latviskā mentalitāte, smeldzīgums un draiskums, priecēja Strūžānu kultūras nama vokālais ansamblis „Sidrabrasa” (vadītāja Lāsma Inkina).

Ļoti aizkustinoša un azartiska bija Utenas pilsētas (Lietuva) jauniešu folkloras kapelas (vadītāja Dalia Magyliene) uzstāšanās. Dzirdējām gan lietuviešu tautasdziesmas a capella izpildījumā, gan skaistus valšus vijoles, garmoškas un bungu saspēlē, gan varējām iemācīties lietuviešu rotaļdejas, kad kapelas dalībnieki aicināja skatītājus uz kopēju sadancošanos.

Gaidījām, ka koncertprogrammu papildinās soliste Jekaterina Slezkina no Dmitrovas (Krievija), taču attaisnojošu iemeslu dēļ viņa neieradās.

Koncerta noslēgumā visiem vieskolektīviem tika pasniegti ziedi un nelielas piemiņas veltes – suvenīri, kas atgādinās par sirsnīgo kopābūšanas brīdi Strūžānos.

Milzīgs paldies visiem kolektīviem un to vadītājiem par dalību koncertā, paldies Rēzeknes novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājai Inārai Pleikšnei, Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nama direktorei Svetlanai Semeņakai un Stružānu pagasta pārvaldei par savstarpēju sadarbību pasākumu organizējot.

 

 

Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja

Autores foto

IMG_3647IMG_3655

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0