Grāmatas piedzimšanas svētki Maltas vēstures muzejā

Publicēts 07.10.2015

Tradicionāli septembris ir dzejas mēnesis. 26. septembrī Maltas vēstures muzejā notika novadnieces Ievas Trimalnieces jaunās grāmatas ,, Zemei piedošanu lūdzot” atklāšanas svētki.

Maltas iedzīvotāji pulcējās muzejā, lai iepazītu tuvāk Ievas daiļradi, ieklausītos viņas vēstījumā. Daudzi pasākuma viesi ieradās no dažādām novada vietām, lai sveiktu un godinātu vārda mākslinieci. Daudzi no viņiem ir novadā atpazīstami dzejnieki un rakstnieki, piemēram, Līvija Liepdruviete, Aija Zuja.

Ieva pastāstīja, ka jaunā grāmata ir jau atradusi ceļu pie lasītājiem. Grāmatas iet savrupu ceļu, bet domu spēks veido atgriezenisku saiti ar pozitīvu novērtējumu un labām atsauksmēm.

Trimalnieces kundze savā uzstāšanās reizē pastāstīja par emocionāli spēcīgiem pārdzīvojumiem, kuri bija saistīti ar izcilu, tautā iemīļotu personību aiziešanu mūžībā. Domas un izjūtas tika apaudzētas ar vārdiem un iedzīvojās jaunā grāmatā.

Malta prot novērtēt un celt godā cilvēciskās vērtības. Īpašs prieks ir par bērnu un jauniešu talantu izpausmēm. Kristīne Maļavko , spēlējot vijoli, atpazīstamus klasiķu darbus papildināja ar pašas jaunrades darbiem. Tuču ģimenes jaunās atvases Marks un Dagne, māmiņa Vita, ieklausoties Ieviņas vēstījumā, dzirdēto attēloja glezniņās. Dzejnieces vēstījums tika vizualizēts. Interesanti bija ieklausīties Ievas un pašu zīmējumu autoru komentāros.

Rudens izgrezno Latviju, bet cilvēku krāšņums uzzied dažādu talantu izpausmēs. Paldies Ievai Trimalniecei par iespēju svinēt grāmatas piedzimšanas svētkus Maltas vēstures muzejā, bet Kristīnei Maļavko un Tuču ģimenei par atbalstu un iespēju padarīt pasākumu bagātāku un emocionāli krāsaināku.

 

Silvija Pīgožne
Maltas vēstures muzeja vadītāja

IMG_1052 IMG_1083 IMG_0942 IMG_0957 IMG_0991 IMG_1000 IMG_1039

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0