Grāmatu svētkos tiksimies Stoļerovā

Publicēts 31.07.2019

23. augustā Stoļerovā notiks Rēzeknes un Viļānu novada Grāmatu svētki. Šogad būs astoņpadsmitā Grāmatu svētku svinēšanas reize. Svētku rīkotāji Rēzeknes novada pašvaldības iestādes “Kaunatas pagastu apvienība” struktūrvienība Stoļerovas pagasta pārvalde, atbalstītāji Rēzeknes novada pašvaldība un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.

Laikam ritot mainās grāmatas formāts, bet vērtība nezūd. Kā jau katru gadu Grāmatu svētku programmā interesantas tikšanās un sarunas, grāmatu izstādes, radošas darbnīcas, sportiskas un muzikālas aktivitātes dažādām vecumgrupām.

Šogad mūsu novadniece– dzejniece, žurnāliste, publiciste , dramaturģe Anna Rancāne ir saņēmusi Valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni. Latvijas 100.jubilejas gadā tika izdotas divas Annas Rancānes grāmatas – dzejas un īsprozas krājums “Prīca i klusiešona “, un dokumentāls stāsts “Aiz azara bolti bārzi…” par kordiriģentes Terēzes Brokas mūžu. Sarunā ar Annu Rancāni par radošo darbību, pievērsīsimies savas identitātes saglabāšanas un dzimtenes mīlestības tēmai.

Rakstnieces Māras Jakubovskas literārajā mantojumā ir darbi gan pieaugušajiem , gan bērniem un jauniešiem. Lasītājiem un citiem interesentiem būs iespēja tikties ar rakstnieci un piedalīties sarunās par dzīvi un literāro darbu tapšanu, kā arī satikt grāmatu “Rufiis atrod mājas” un “Rufis dodas dzīvē!” galveno varoni sunīti Rufi.

Ir padomāts par aktivitāšu daudzveidību bērniem un jauniešiem – tikšanās, sarunas un atraktīvas nodarbības ar grāmatu autorēm Māru Jakubovsku, Lieni Lasmani, Ivetu Dimzuli un Rikavas Jauno literātu kopas dalībniekiem. Orientēšanās spēlē “No A līdz Z” varēs gan iepazīt Stoļerovu, gan pārbaudīt savas zināšanas literatūrā. Brīvbrīžos radoši darboties un spēlēt pagalma spēles.

Izzinošas un sportiskas darbības tiks piedāvātas SIA “ALAAS” Zaļajā teltī. Dabas objekta – lapenes atklāšanā varēs piedalīties grāmatu loterijā. Dienas garumā aplūkot un iegādāties jaunas grāmatas, izgaršot veselīgas zāļu tējas un citus našķus.

Svētku izskaņā kapelas “Dziga” muzikāls sveiciens.

Visi laipni aicināti un gaidīti!

Bibliotēku informācijas speciāliste Valentīna Viša

gr_svetki

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0