Hamburgā stāstīs par tūrisma iespējām Latgalē

Publicēts 23.02.2016

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” no 17. līdz 21. februārim Vācijas pilsētā Minhenē Latvijas nacionālajā stendā piedalās Ziemeļvācijā visvairāk apmeklētākajā tūrisma izstādē „Reisen Hamburg 2016”.

Vācija Latgales tūrisma nozarei ir augsti prioritārs mērķa tirgus. Vācu tūristu īpatsvaram reģionā ir tendence pieaugt, un tas ir trešais lielākais mērķa tirgus pēc Lietuvas un Krievijas. Vācijas tūristi, kas ierodas Latgalē, ir indivuduālie tūristi – gan ģimenes ekonomiski aktīvajā vecumā, gan arī seniori, kas ir aktīvi ceļotāji. Gandrīz visi vācu tūristi, kas apmeklējuši Latgali, ir Baltijas apceļotāji, un pirms ierašanās Latgalē, jau paguvuši apskatīt Lietuvu, bet viņu mērķis ir doties arī uz Igauniju. Vācu tūristiem Latgalē interesē pilsētu, kultūras, lauku, aktīvais un dabas tūrisms. Vācieši visbiežāk ceļo ar vieglo automašīnu, bet nereti tiek izmantoti arī kemperi, tāpēc viņi tūrisma informācijas centros bieži vien interesējas par kempingiem.

Raugoties uz aizvadītā gada pasākumu, lielākā daļa izstādes „Reisen Hamburg 2016” apmeklētāju bija seniori, ģimenes ar bērniem, kā arī jaunieši.

Zīmīgi, ka vairākus gadus, kā Latgales eksperts un cilvēks kas dziļi ciena un mīl Latgali, izstādes norisē iesaistās arī bijušā Ludzas rajona un Vācijas pilsētas Bad Bodenteihas sadraudzības koordinators Rolfs Simons. Viņš vairāk kā desmit gadu garumā ik gadu viesojas Latgalē un sauc to par savām otrajām mājām.

Līdzās Latgales tūrisma nozares profesionāļiem, šajā izstādē pirmo reizi piedalās arī Krāslavas kermiķis Valdis Pauliņš, kas potenciālajiem vācu tūristiem virtuozi demonstrēs podnieka amata prasmes.

Latgales tūrisma speciālistu dalību šajā un citās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts.

Informāciju sagatavoja:
Lolita Kozlovska
Papildus informācija:
Līga Kondrāte
Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja
+371 29467925

ERAF logo ezerzeme

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0