Iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies Latvijā, obligāti jāievēro 14 dienu stingra pašizolācija mājās!

Visā valstī līdz 14. aprīlim ir izsludināta ārkārtas situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību: Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.
Mājas karantīnas režīma neievērošana ir Epidemioloģiskā drošības likuma pārkāpums, kam var tikt piemērots administratīvais sods.
Kādi ir iespējamie sodi par MK rīkojuma neievērošanu?
Iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu varēs piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.
Par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu neievērošanu, ja šāda rīcība izraisījusi epidēmiju, var tikt piemērots cietumsods.
Lai iestātos kriminālatbildība, nav nepieciešama tīša vēlme kādu inficēt. Pietiek ar iespējamo seku apzināšanos un to neievērošanu.
Svarīgi atcerēties – ja iedzīvotājiem ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība vai viņu rīcībā ir informācija par iespējamiem likumpārkāpumiem, tostarp iespējamiem valdības noteikto ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, jāzvana 110 nevis jāraksta sociālajos tīklos. Tā policisti varēs ātrāk reaģēt uz saņemto informāciju!
Kur vērsties, ja zinu personu, kura neievēro pašizolāciju?
Ja ir informācija par konkrētu personu un šīs personas konkrētu atrašanās vietu, jāziņo 110!