Iedzīvotāju sapulcē izvirza četrus kandidātus Stoļerovas pagasta pārvaldes vadītāja amatam

Publicēts 18.08.2016

17. augustā Stoļerovas pagasta saietu namā kuplā skaitā bija sanākuši stoļerovieši, lai izteiktu savas domas par to, ko gribētu redzēt kā nākamo Stoļerovas pagasta pārvaldes vadītāju. Jāatzīmē, ka jau vairākus gadus, mainoties kādas pagasta pārvaldes vadītājam, ir pieņemts nākamo vadītāju kandidatūras izvirzīt no pašu iedzīvotāju vidus, jo tad pārvaldnieka atbildība ir divkārša – ne vien pret novada pašvaldības vadību, bet arī pret pagasta iedzīvotājiem – tiešo darba devēju, kas uzticējis vadīt un attīstīt pagastu. Iedzīvotāju sapulcē tika izvirzīti četri kandidāti: Valentīna Arbidāne, Edgars Paškovs, Natālija Kovaļevska un Aivars Lukša.

Šobrīd izvirzītajiem pretendentiem ir dots laiks līdz 25. augustam, lai sagatavotu nepieciešamos dokumentus dalībai konkursā, tostarp dzīves gājuma aprakstu jeb CV, augstāko izglītību un valsts valodas zināšanas apliecinošu dokumentu kopijas, kā arī Stoļerovas pagasta pārvaldes attīstības koncepciju. Konkurss uz Stoļerovas pagasta pārvaldes vadītāja amatu notiks divās kārtās. Vispirms tiks izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti, savukārt augusta beigās pretendenti tiks aicināti uz Rēzeknes novada pašvaldību, kur rakstiska testa veidā tiks pārbaudītas viņu zināšanas par pašvaldības un pagasta pārvaldes darbu regulējošajiem normatīviem, iepirkumu organizēšanu, interešu konfliktu novēršanu, projektu īstenošanu, kā arī vispārīgās zināšanas par Stoļerovas pagastu un Rēzeknes novadu. Lai izvērtēšana būtu pilnīgi objektīva, pretendentiem testi būs jāaizpilda un attīstības programma jāiesniedz anonīmi. Lai iedzīvotāji varētu būt droši, ka konkurss norisinās godīgi, pārvaldnieka atlases procesā kā novērotāji aicināti piedalīsies arī Stoļerovas pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes pārstāvji.

Stoļerovas pagasta iedzīvotāju sapulcē piedalījās Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne un Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, kā arī novada domes deputāti Pēteris Karacejevs, Kaspars Melnis un Staņislavs Šķesters. Monvīds Švarcs aicināja izvirzītos kandidātus padomāt par tiem jautājumiem, par kuriem jau sapulcē iedzīvotāji aktīvi interesējās – tie ir gan ceļi, gan jautājumi par transportu u.c.  Nākamā tikšanās ar iedzīvotājiem paredzēta pirms izvēlētā pārvaldes vadītāja kandidāta apstiprināšanas Rēzeknes novada domes sēdē.

Jāatgādina, ka jauns Stoļerovas pagasta pārvaldes vadītājs tiek meklēts, jo līdzšinējais vadītājs Vitālijs Muravskis griezies novada domē ar iesniegumu atbrīvot viņu no amata pēc paša vēlēšanās.

Anna Rancāne

Iedzīvotāji aktīvi uzdeva jautājumusTiek izvirzīti kandidāti pagasta pārvaldes vadītāja amatamDSC_0017DSC_0019Kandidāte Natālija KovaļevskaEdgars Paškovs un Valentīna Arbidāne. Ceturtais kandidāts - Aivars Lukša - sapulcē nepiedalījās.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0