Īstenošanas termiņš: 20.03.2009. – 19.09.2011.
Finansējums (LVL), kopā: 1 544 324
Projekta mērķis: Radīt pievilcīgu vidi Kupišku un Rēzeknes rajona iedzīvotājiem un viesiem ( tūristiem)
Finanšu instrumenta nosaukums: Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma
Pašvaldības loma: partneris
Projekta Nr. LLI – 010
Rēzeknes novada pašvaldība un Lietuvas Republikas Kupišku rajona administrācija realizē projektu „Ilgspējīga tūrisma attīstība Kupišku lagūnas (Lietuva) un Lubāna ezera (Latvija) apkārtnē”, kam finansējumu ir piešķīrusi  Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007.-2013.gadam.
Rēzeknes novadā šī projekta ietvaros paredzēts pie Lubāna bijušās sūkņu stacijas esošo ēku rekonstruēt par ūdens tūrisma attīstības centru. Centra telpas plānots izmantot dažādu pasākumu – semināru, konferenču, nometņu, sporta un kultūras aktivitāšu - rīkošanai. Tehniskajā projektā centrā paredzētas konferenču un izstāžu zāles, ģērbtuves, dušas, atpūtas telpa un ēdamistaba. Blakus centra ēkai tiks uzbūvēta ūdens sporta inventāra noliktava (interesentiem tiks piedāvāta iespēja attiecīgo inventāru iznomāt).
Projekta ietvaros plānots veikt arī teritorijas labiekārtošanu – ierīkot autostāvvietu un apstādījumus, izveidot futbola un volejbola laukumus un iegādāties attiecīgo inventāru, uzstādīt atpūtas soliņus un atkritumu urnas, rekonstruēt tuvumā esošo dīķi, ierīkot spēļu laukumu bērniem, uzstādīt koka laipas. Domājot par tūristu, kuri ceļo ar treileriem, ērtībām iecerēts ierīkotas kemperu vietas (no angļu val. camper – treilers) kur varēs uzpildīt dzeramo ūdeni, iztukšot notekūdeņu un tualetes rezervuārus, izmantot elektrību. Lai nodrošinātu iespēju rīkot pēc iespējas vairāk un dažādus pasākumus, tiks uzbūvēta arī neliela estrāde, līdz ar to daudzveidojot potenciālo apmeklētāju brīvā laika pavadīšanas iespējas. Visā teritorijā paredzēts uzstādīt arī apgaismojumu.
Kopējais projekta finansējums Latvijā ir Ls 708 546. No tiem 85 % ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 5% - Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas un 10 % Rēzeknes novada pašvaldības līdzfinansējums.
 „Lubāns ir vieta ar unikāliem dabas resursiem. Mēs esam pārliecināti, ka sakārtojot infrastruktūru un paplašinot aktīvās atpūtas iespējas, tā nenoliedzami varētu kļūt par vienu no populārākajām vietām Latgalē tūristu apmeklējuma ziņā,” atzīst šī projekta vadītāja Ineta Brizga. Palielinoties cilvēku plūsmai, arī uzņēmējiem paveras iespējas Lubāna apkārtnē radīt jaunus pakalpojumus, piemēram, ūdenssporta inventāra nomu, ziemā ierīkot slidotavu, slēpošanas trasi u.tml.