Ilzeskalna jaunieši Briselē

Publicēts 31.10.2017

Ilzeskalna pagasta jaunieši ir ļoti aktīvi – gan piedaloties citu pagastu organizētajos pasākumos, gan arī organizējot dažāda veida aktivitātes Ilzeskalna pagastā. Tāpēc ar savu darbību vairāku gadu garumā Ilzeskalna jaunieši ieguva pirmo vietu Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes konkursa “Rēzeknes novada Jaunatnes gada balva 2016” nominācijā “Gada aktīvākais jaunatnes pagasts” un ieguva galveno balvu – braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Laika posmā no 23.-26. oktobrim braucienā uz Briseli devās 10 aktīvākie Ilzeskalna pagasta jaunieši, jauniešu centra “Iļžukolna jaunatne” vadītāja, mūsu dzinējspēks Velga Lāce un Rēzeknes novada jauniešu lietu speciālists, trako un pieredzes pilno pasākumu ģenerators Jānis Šaudiņš.

Ierodoties Briselē, pirmo devāmies apmeklēt Eiropas Parlamentu. Tur mūs sagaidīja deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece Dagnija, kura sarīkoja nelielu ekskursiju pa Eiropas Parlamenta ēku, kuras laikā mēs uzzinājām interesantus faktus gan par pašu organizāciju, gan Latvijas lomu tajā. Viesojoties Eiropas Parlamentā, uzzinājām, ka viens no Eiropas Parlamenta gaiteņiem ir nosaukts par godu Baltijas ceļam, un Latvijas deputātu iniciatīvas rezultātā šajā gaitenī pie sienas ir izveidota simboliska Baltijas ceļa piemiņas plāksne. Dagnija pastāstīja arī par svarīgākajiem lēmumiem un ierosinājumiem, kuru autori ir Latvijas deputāti, kā arī par saspringto deputātu darba ikdienu.

Pēc Eiropas parlamenta apmeklējuma devāmies ekskursijā pa Briseles vecpilsētu, iepazīstot tās arhitektūru un kultūras pieminekļus, apmeklējām “Atomium” skulpturālo veidojumu, “Mini Europe” parku. Vēl šajās dienās iepazināmies ar Beļģijas viduslaiku pilsētu Brigi, kurā ir labi saglabājies vēsturiskais centrs un mazie kanāliņi, pa kuriem  devāmies izbraucienā ar kuģīti, lai paplašinātu savu redzesloku par pilsētas ainavu. Braucienā par Briges kanāliem uzzinājām interesantu faktu, ka īpašuma nodoklis šajā pilsētā ir atkarīgs no logu skaita ēkām, jo mazāk logu mājai, jo tai ir jāmaksā mazāks īpašuma nodoklis, līdz ar to, bieži vien varēja redzēt aizmūrētu logu rāmjus.

Ilzeskalna jaunieši ir priecīgi un pateicīgi par sniegto iespēju. Paldies Jānim, kurš noorganizēja piedzīvojumu un iespaidu bagātu brīnišķīgu braucienu, Rēzeknes novada domei par finansiālo atbalstu, jauniešu centra vadītājai Velgai par darbu ar Ilzeskalna jauniešiem, Ilzeskalna pagasta pārvaldes vadītājai un šoferim.

Elvita Kotāne,
Ilzeskalna pagasta jauniete

IMG_7653 IMG_7694 IMG_7724IMG_7630 IMG_7757 戀琀礀 戀琀礀

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0