In memoriam: Maija Bodža (29.04.1958. – 07.09.2018.)

Piektdien, 7. septembrī pēc smagas slimības no mums aizgāja mūžībā uzņēmēja, z/s "Mētras" saimniece Maija Bodža.
Maija dzimusi Bauskas pusē, vēlāk bērnības un jaunības gadi paiet Madonas novada Mētrienes pagasta Mētriņās (no kurienes nāk z/s Mētras nosaukums) un Viļānos. Beigusi Viļānu vidusskolu. Maija pēc profesijas bija pavāre un gatavošanas iemaņas pārmantojusi no mātes un vecmāmiņas.
Jau no 1991. gada decembra kopā ar vīru Ēvaldu Maija saimniekoja zemnieku saimniecībā "Mētras" Sakstagala pagasta Laizānu ciemā. Viņu bioloģiskajā saimniecībā- jauktā lauksaimniecība (augkopība un lopkopība) - audzētie un ražotie gaļas produkti bija iecienīti ne tikai vietējā apkārtnē, bet arī Rīgā, Daugavpilī un citās pilsētās. 2016. gadā saimniecība saņēma balvu "Rēzeknes novada uzņēmums 2015" nominācijā "Gada mājražotājs". Maijai bija daudz ieceru ne tikai produktu, bet arī saimnieciskās darbības dažādošanā, piedāvājot arī tādus pakalpojumus, kā tūristu uzņemšana un ēdināšana. Bet pavediens pārtrūka un sapņi palika pusceļā..
Skumju brīdī esam kopā ar ģimeni, tuviniekiem.
Anita Matisane,
Sakstagala pagasta sieviešu kluba „Īveņa” valdes priekšsēdētāja