Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Kruķu sākumskolas II semestra laikā

Publicēts 20.05.2019

Arī otrajā semestrī Kruķu sākumskolas skolēni turpina apgūt iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu – izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības. Šoreiz Kruķu sākumskolas 1.-6. klašu skolēni 14. maijā devās uz Daugavpili.

Šeit skolēni apmeklēja Marko Rotko mākslas centru un zinātkāres centru ZINOO. Marko Rotko centrā skolēni gida pavadījumā iepazinās un apskatīja Latgales reģiona dažādās tehnikās veidotus labākos mākslinieku darbus, konkursa izstādē “MIERS UN SPRIEDZE”. Apmeklējuma laikā skolēni mēģināja noteikt vai glezna ir reālistiska vai abstrakta un saskatīt galveno tēlu abstraktajās gleznās.

Darbojoties grafikas mākslas darbnīcā, skolēniem bija iespēja iejusties mākslinieku lomā un izmēģināt monotipijas tehniku un izveidot savus radošos mākslas darbus.

Nākošais mācību ekskursijas pieturas punkts bija Zinātkāres centrs ZINOO. Šajā centrā skolēni apmeklēja arhitektūras nodarbību, kuras laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt izturīgu māju. Katras skolēnu grupas izveidotā māja tika pārbaudīta ar ierīci, kura imitē zemestrīci, lai varētu pārbaudīt tās noturīgumu. Skolēni arī uzzināja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam, un kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēstures pieminekļi, bet citas nav.

Pēc nodarbības skolēniem bija iespēja centrā apskatīt dažādas interaktīvas ekspozīcijas, izmēģināt tehnoloģijas sasniegumus un izpētīt dabas likumus, tādējādi pārbaudot un izpaužot savas prasmes, spējas un zinātkāri.

Kruķu sākumskolas iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatore Dzintra Smirnova

zirgs1

 

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0