Interesantiem pasākumiem bagāts mēnesis Kaunatas pagastā

Publicēts 06.12.2018

Novembris Kaunatas pagasta 1. bibliotēkā izdevās pasākumiem bagāts.

Mēnesis sākās ar diviem kulinārijas vakariem. Vispirms bija meistarklase „Mazie pavāri”, kur vecāki kopā ar bērniem gatavoja mini picas. Pagatavot picu ir pārsteidzoši vienkārši, un šis process sagādā daudz jautrības – īpaši bērniem! Katram pavāram bija sava pica, ar savu garšu. Tad savā „mini picērijā” vārījām kakao un būvējām saldās mājiņas ar biezpienu un marmelādi. Kamēr cepās picas, minējām mīklas, kuras bija saistītas gan ar dārzeņiem un augļiem, gan ar produktiem un ēdieniem.

Otrais kulinārijas vakars bija „Debešķīgā debesmanna”. Bērnības garša debesmanna! Kurš gan nezina uzputeni, kas bērnībā tik daudz ēsts? Ar debesmannas un picu meistarklasēm piedalījāmies latviešu kulinārajam mantojumam veltītajā kulinārijas konkursā „Literatūras garša”, kas norisinājās Letonikas datubāzē. Ar saviem lasītājiem piedalījāmies arī Letonikas erudīcijas spēlē – meklējām latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus.

Tuvojoties Latvijas Republikas valstiskās proklamēšanas dienai, bibliotēkā bija apskatāma izstāde – fotostūrītis „Latvija likteņa gaitās”, kuras laikā varēja ne tikai apskatīt izstādi, iepazīties ar Latvijas vēsturi, bet arī nobildēties.

15. novembrī notika radošā darbnīca bērniem „Sirds siltums – Latvijai!” Veidojām auseklīšus, karodziņus, kuri vēlāk papildināja izstādi. Kopā ar bērniem rakstījām novēlējumus mūsu Latvijai.

28. novembrī lasīšanas maratona „100 lasītākās grāmatas par Latviju” noslēguma pasākumā bibliotēka ciemojās PII ”Zvaniņš” grupiņā „Vāverēni”. Kopā ar bērniem spēlējām spēli „Uzzini par Latviju”. Spēles laikā tika uzdoti jautājumi par Latviju: vēsturi, kultūru, dabu. Bērniem vajadzēja atrast pareizo atbildi. Lasījām bērnu dzejoļus par Latviju, apskatījām grāmatiņas par mūsu valsti jo, kā tika noskaidrots lasīšanas maratona laikā, tās bibliotēkā bija vispieprasītākās un vislasītākās. Pasākuma noslēgumā mazie dalībnieki saņēma konfektes.

Decembris sola būt arī pasākumiem bagāts: puzuru darbnīca, piparkūku cepšanas vakars, egļu bumbu dekupāža. Nāciet ciemos!

Tamāra Kablanova,
Kaunatas pagasta 1. bibliotēkas vadītāja
IMG_6243 IMG_6259 IMG_6274 IMG_6282 IMG_6285IMG-20181103-WA0049

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0