Interešu izglītības speciālisti tiekas pieredzes apmaiņas seminārā

31.05.2016

Izglītība

No 11. līdz 13. maijam Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” un Rēzeknes novada Izglītības pārvaldi organizēja interešu izglītības iestāžu direktoru un pilsētas/novadu pašvaldības atbildīgo speciālistu par interešu izglītību pieredzes apmaiņas semināru.
Pieredzes apmaiņas semināra mērķis bija iepazīties ar interešu izglītības īstenošanu un labās prakses piemēriem Rēzeknē un Rēzeknes novadā, kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju saglabāšanu un kopšanu, kā arī apmeklēt pilsētas izglītības un kultūras iestādes.
Pieredzes apmaiņas semināra pirmajā dienā visus dalībniekus sagaidīja dažādas neformālas un interesantas aktivitātes, kas palīdzēja iepazīties, uzzināt nedaudz vairāk citam par citu un radīt draudzīgu gaisotni. Pieredzes semināra otrā diena sākās ar atklāšanas pasākumu, kura laikā ARPC “Zeimuļs” vadītāja Jevģēnija Kušča uzrunāja visus dalībniekus un novēlēja viņiem veiksmīgu un saturīgu semināru. Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece, Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktore Agra Bērziņa izteica pateicību par sadarbību semināra organizēšanā. Uzrunu teica arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Rēzeknes pilsētas izglītību prezentēja domes izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, ARPC “Zeimuļs” interešu izglītību -- metodiķe Agita Gailiša, jaunatnes lietu nodaļas darbu prezentēja jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova, darbu ar ģimenēm -- metodiķe Olga Strode.
Atklāšanas pasākuma laikā uzstājās ARPC “Zeimuļs” pulciņa “Sporta dejas” audzēkņi, pulciņa “Mūsdienu dejas” audzēkņi un folkloras kopa ‘Vīteri”.
Dienas turpinājumā dalībnieki apmeklēja Rēzeknes Zaļo sinagogu, Latgales vēstniecību “Gors” un devās uz Rēzeknes novadu, kur iepazinās ar interešu izglītības pulciņu „Jauno zirgu pajūgu braucēju skola” Kaunatā, Maltas vidusskolu un Maltas vidusskolas daudzfunkcionālo zāli. Maltas Bērnu un jauniešu centrā dalībniekus sagaidīja tā vadītāja Vija Daņilova un Maltas pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Skudra. Rēzeknes novada izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra prezentēja Rēzeknes novada izglītību, savukārt Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālists Jānis Šaudiņš stāstīja par darbu ar jauniešiem Rēzeknes novadā. Semināra dalībnieki apmeklēja Lūznavas muižu, bet dienas noslēgumā apguva dažādas senas latgaliešu dejas un dziesmas kopā ar folkloras kopu “Ūzuleņi”.
Semināra trešās dienas laikā semināra dalībnieki apmeklēja ARPC “Zeimuļs”, Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras namu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Rēzeknes tehnikumu.
Seminārs deva iespēju dalībniekiem apmainīties ar iegūto pieredzi, dalīties ar savu viedokli, iegūt jaunus kontaktus, veidot sadarbību un, protams, kopā ģenerēt jaunas idejas, lai sekmētu interešu izglītības attīstību.
Prieks bija dzirdēt no dalībniekiem labas atsauksmes par Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada attīstību un plašajām iespējām, kuras tiek piedāvātas bērniem un jauniešiem. Nākamajā gadā pieredzes apmaiņas seminārs notiks Krāslavas un Dagdas novadā. Uz tikšanos nākamgad!
Agita Gailiša
Rēzeknes Interešu izglītības metodiķe
DSC_1692 DSC_1759 DSC_1806 DSC_1826 DSC_1871 DSC_1925 IMG_8578 IMG_8590 IMG_8607 IMG_8690 IMG_9537