Izcīnīts “Rēzeknes novada kauss 2019” jātnieku sacensībās

20.06.2019

Sports

15. jūnijā Rēzeknes novada Vērēmu pagasta Ančupānu kartodromā notika jātnieku sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā, kurās kopumā startēja 28 dalībnieki. Sacensības notika četros posmos un sākās ar vadības maršrutu. Šajā maršrutā piedalījās 11 dalībnieki ar vismazāko pieredzi jātnieku sportā un publikai demonstrēja savas prasmes uz zirga, izpildot dažādus vadības elementus: volti, serpentīns, apstāšanās, rikši pār kavaletēm un leciena imitācija.
Otrajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 60 cm piedalījās zirgi un jātnieki, kas startē pirmo sezonu. Par piecām godalgotām vietām cīnījās 19 dalībnieki. Pirmo vietu šajā maršrutā izcīnīja Annija Liepkalne no Jēkabpils novada saimniecības „Stulpiņi” ar zirgu Roze, otro – Valērija Holma ar zirgu Ledus no Lūznavas, trešo – Inga Kalniņa ar poniju Zuko no zirgu sētas „Untumi” Rēzeknes novadā, ceturto – Paula Šereka ar zirgu Jukons no zirgu sētas „Untumi” un piekto – Paula Helēna Knipa ar zirgu Šeldons no biedrības „Rēzeknes staļļi”.
Trešajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 80 cm piedalījās 19 dalībnieki. Šajā ātruma maršrutā bez ierobežojumiem pirmo vietu ieguva Liāna Stulpiņa no Jēkabpils novada „Stulpiņiem” ar poniju Twiggy, otro- Elīza Stauže ar zirgu Kolstein’s Obolensky no Skrīveru novada sporta kluba „Eridana”, trešo – Vendija Madara Kancāne ar zirgu Kvazars no Lielvārdes novada saimniecības „Lielkažoki 1”, ceturto –Valērija Holma ar zirgu Ledus no Lūznavas un piekto – Rasma Timša ar zirgu Dakāra no Alūksnes novada saimniecības „Juri”.
Ceturtajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 100cm par Rēzeknes novada kausu cīnījās 10 dalībnieki. Šajā ātruma maršrutā bez ierobežojumiem uzvarēja un “Rēzeknes novada kausu 2019” ieguva Līga Daģe ar zirgu Kroders no Jēkabpils novada biedrības „Ūsiņš”. Otro vietu izcīnīja Kristiāns Nikolajevs ar zirgu Oniks no Lielvārdes novada „Lielkažokiem 1”, trešo – Elīza Stauže ar zirgu Kaldero no Skrīveru novada sporta kluba „Eridana”, ceturto – Vadims Blažēvičs ar zirgu Lugano no Skrīveru novada sporta kluba „Eridana”, piekto – Vendija Madara Kancāne ar zirgu Kvazars no Lielvārdes novada saimniecības „Lielkažoki 1”.
Maršrutus meistarīgi sastādīja nacionālās kategorijas tiesnesis Egils Broks. Pasākumu atbalstīja Rēzeknes novada pašvaldība un nodibinājums “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN). Jātnieku sacensības šķēršļu pārvarēšanā organizēja SIA „Hevo”.
Pasākumu veiksmīgi papildināja Rēzeknes novada pašvaldības ESF projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/027) ietvaros organizētais seminārs par dzīvnieku ietekmi uz cilvēku psihoemocionālo stāvokli un pašsajūtu, kura laikā apmeklētāji varēja vērot paraugdemonstrējumus gan ar zirgiem, gan ar suņiem.
SIA “Hevo” valdes priekšsēdētāja
Rasma Bumbiere