Izvērtēti Rēzeknes novada pašvaldības izsludinātajā Radošo darbu konkursā iesniegtie projekti

21.04.2016

Kultūra

Noslēdzies Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas no 1. marta līdz 30. martam rīkotais radošo darbu konkurss. Konkursa vērtēšanas komisija -- Rēzeknes novada kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne, Rēzeknes novada Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētāja Anita Ludborža (sēdē nepiedalījās slimības dēļ), māksliniece Daina Salmiņa, mūziķis Ēriks Čudars un literāte, Rēzeknes novada mājas lapas satura redaktore Anna Rancāne -- izvērtēja konkursā iesniegtos piecus projektus un nolēma pilnībā atbalstīt trīs no tiem.
Tāmē prasīto summu – 500 EUR saņems Lūznavas muižas projekts “Gleznošanas meistarklases Mākslas Piknikā”. Šīs meistarklases paredzētas 24. jūlijā un tās vadīs mākslinieces Agra Ritiņa, Vēsma Ušpele un Inga Onževa. Meistarklasēs jebkurš interesents varēs izmēģināt spēkus gleznošanā, konkursā piešķirtais finansējums paredzēts gleznošanas materiālu iegādei, kā arī trīs labāko plenēra darbu iepirkšanai Lūznavas muižas fondiem. Tikpat augstu novērtēts arī biedrības “Jauniešu mūzikas studija” projekts “Festivāls Latgales ērģeļu dienas 2016”, kas jau ir kļuvis par tradicionālu un iecienītu pasākumu Latgalē un šovasar notiks arī Prezmas Romas katoļu baznīcā, kur ir unikālas senas ērģeles. 500 EUR piešķirti arī biedrības “Rikši” iecerei “Sadarbība ar latviešu diasporu Vācijā”, lai piedalītos latviešu diasporas pasākumā Berlīnē un sniegtu latviešu tradicionālās mūzikas un danču meistarklases Vācijā dzīvojošo latviešu bērniem.
Daļēju atbalstu guva divi projekti – Sakstagala pagasta iesniegtais projekts “Atpazīsti Sakstagala pagastu” saņems 200 EUR koka suvenīru iegādei, bet 300 EUR piešķirti kā līdzfinansējums Margaritas Voicišas grāmatas par 2. Zemessardzes novadu iespieddarbiem.
Radošo darbu konkurss Rēzeknes novada pašvaldībā tika organizēts pirmoreiz, tā kopējais finansējums bija 2000 EUR, viena projekta atbalstāmā summa --  līdz 500 EUR. Konkursa nolikumā paredzēts, ka tajā finansiāli tiek atbalstīti radošie darbi (literārie, mūzikas, mākslas, teātra, horeogrāfijas u.c. žanra darbi), kā arī pasākumi, kas veicina aktīvu kultūras un mākslas dzīvi, tās pieejamību un sabiedrības līdzdalību kultūras un mākslas jaunrades procesa attīstībā Rēzeknes novadā, stiprina dzimtenes mīlestību, veicina piederības izjūtu Latvijas kultūras telpai, latviešu valodai, kā arī padziļina izpratni par Latvijas vēsturi un kultūras mantojumu.