Jahnovecu ģimene no Silmalas pagasta izcīna 2. vietu jauno ģimeņu konkursā Baltkrievijā

02.10.2016

Kultūra

1. oktobrī Pastavi rajonā Baltkrievijā jau piekto reizi norisinājās konkurss jaunajām ģimenēm “Lauku meistari”. Šoreiz konkursā piedalījās sešas jaunās ģimenes – četras no Pastavi rajona un divas no sadraudzības pašvaldībām Latvijā – Rēzeknes novada un Viesītes. “Tas, ka konkurss ir starptautisks, dod tam īpašu krāšņumu,” atzina Pastavi rajona vicemērs Jurijs Kiseļovs. “Vien piedaloties konkursā, jau visi ir uzvarētāji, jo ģimenēm tā ir iespēja darboties kopā, uzzināt daudz jauna un sadraudzēties savā starpā,” uzsvēra vicemērs. Ikreiz konkurss notiek kādā citā no desmit apgabala ciemiem, šogad Kuropoļjē – agrosaimniecībā ar 360 iedzīvotājiem, skolu, kurā mācās vien 33 audzēkņi un bērnudārzu ar 16 bērniem.

Rēzeknes novadu konkursā pārstāvēja Jahnovecu ģimene no Silmalas pagasta. Igors un Ērika audzina divus bērnus – astoņgadīgo Adrianu un divgadīgo Damiru. Mamma Ērika oktobra sākumā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma atsāks darba gaitas Silmalas bērnudārzā, savukārt tētis Igors strādā par elektromontieri “Latvijas Dzelzceļā”. Igors visu brīvo laiku velta, lai saviem spēkiem atjaunotu ģimenes māju Silmalas pagastā. Viens no iecienītākajiem vaļaspriekiem ģimenei ir makšķerēšana: “Kamēr Adriana ar tēti zvejo, tikmēr mazais Damirs mētā akmeņus ūdenī,” smej Ērika. Maltas vidusskolas 2. klases audzēknei Adrianai ļoti patīk dejot gan tautu dejas, gan modernās dejas, tāpēc kopā ar deju partneri Aleksandru konkursa pirmajā uzdevumā – ģimenes prezentācijā – klātesošie tika iepriecināti ar elegantu valsi un temperamentīgu ča-ča-ča. Konkursa tālākajos uzdevumos vajadzēja pārnest spaiņus ar ūdeni, nomizot dārzeņus, sazāģēt un saskaldīt baļķi, uzzīmēt ģimenes portretu, kā arī iejūgt zirgu vārdā Uzbeks. Jau iepriekš, kā mājasdarbs ģimenei bija jāsagatavo kāds īpašs ēdiens. Lai labāk sajustu Latvijas garšu, konkursa žūrija un skatītāji varēja baudīt maizes zupu, žagariņus, “Laimas” konfektes, Latvijas rudzu maizi un sīpolmaizi, kā arī silmalietes Veras Laškovas sieto sieru, par kuru no baltkrieviem tika saņemtas īpaši slavinošas atsauksmes.

Kā atzina Jahnovecu ģimene, uzdevumi neesot bijuši grūti: “Konkurss un apkārt valdošā gaisotne bija ļoti pozitīva un draudzīga. Jauki, ka gandrīz visi uzdevumi bija jādara kopīgi, līdz ar to konkurss ļoti saliedē ģimeni. Tālāk par Rīgu līdz šim kopā nebijām devušies, tāpēc paldies par iespēju pārstāvēt savu novadu Baltkrievijā,” teic ģimenes mamma Ērika.

Jahnovecu ģimene konkursa “Lauku meistari” kopvērtējumā izcīnīja godpilno 2. vietu, tikai nedaudz atpaliekot no konkursa uzvarētājiem – mājiniekiem Igoru un Innu Vešjenikiem ar trim bērniem Kirilu, Karīnu un Kseniju. Jāatzīmē, ka otra Latvijas komanda no Viesītes ierindojās 4. vietā un saņēma titulu “Kreatīvākā ģimene”.

Kopā ar Jahnovecu ģimeni uz Baltkrieviju devās arī Rēzeknes novada deputāte, Silmalas kultūras nama vadītāja Natālija Stafecka. “Ģimene ir lielākā laime un svētki, jo laimīgi dzīvot bez ģimenes nav iespējams. Turklāt – ja būs liela un stipra ģimene, būs arī darbs un maizīte, jo bērni pieaugušajiem dod spēku strādāt un censties, lai ģimene dzīvotu arvien labāk,” uzrunājot konkursa dalībniekus, uzsvēra Natālija Stafecka.

Madara Bērtiņa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto