Jau otro gadu pēc kārtas velobraucēji tiekas velosacensībās “Smaragdspāru lidojums 2017”

27.06.2017

Sports

17. jūnijs ŪTAC “Bāka” tika aizvadīts sportiskā garā, jo jau otro gadu pēc kārtas ikvienam velosporta cienītājam bija iespēja piedalīties velosacensībās “Smaragdspāru lidojums 2017”. Sacensības šogad pulcēja kopā 50 dalībniekus dažādās vecuma grupās.
Pirmie uz starta devās paši mazākie sportisti vecuma grupā līdz 6 gadiem, veicot 200 m garu distanci. Tālāk sekoja dalībnieku starts vecuma grupā no 7 – 10 gadiem, kas mēroja 600 m garu distanci.
Pēc bērnu startiem sekoja masu starts, kurā kopīgi starta līniju šķērsoja 4 vecuma grupas – jaunieši 11-15 gadi un seniori virs 50 gadi, kuriem bija jāpievar 15 km gara trase, kā arī pieaugušie 16 – 29 gadi, pieaugušie 30 – 49 gadi, kas mēroja 27 km garu trasi.
Ikviens dalībnieks, sasniedzot finišu, bija aicināts cienāties ar sarūpēto zupu. Visu sacensību laiku centra teritorijā valdīja patīkama atmosfēra, ko papildināja arī fona mūzika. Sacensību dalībnieki, kas bija ieradušies atbalstīt savus favorītus, gaidot tos finišējot, varēja arī izbaudīt “Spīganu deju festivāla” atklāšanu, kas notika turpat centra “Bāka” estrādē.
Kad visi sacensību dalībnieki bija finišējuši, notika arī svinīgā apbalvošana, kuras laikā tika pasniegti apbalvojumi godpilnajām pirmajām trīs vietām visās vecuma grupās. Visi dalībnieki bērnu un jauniešu grupā līdz 15 gadiem saņēma arī veselīgu dāvanu maisiņu ar vitamīniem. 1. vietas ieguvēji jauniešu, pieaugušo un senioru grupās saņēma arī specbalvu – žāvētu zivi.
Tāpat ŪTAC “Bāka” administrācija vēlas teikt lielu PALDIES dalībniekiem par aktīvu dalību sacensībās, kā arī par atbalstu – galvenajai tiesnesei Līgai Zalānei ar palīgiem, Mārim Valainim no Lubānas. Milzīgs paldies Birutai Kolnejai ar palīgiem par gardo zupu. Paldies Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldei un Igoram Derjaginam par sarūpētajām medaļām. Un, galvenokārt, vislielākais paldies sacensību idejas autoriem un cilvēkiem, kas uzņēmās iniciatīvu sacensību organizēšanā - Dacei un Dagnim Vasiļevskiem. Paldies visiem un uz tikšanos nākošgad!
Ar sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT!
Foto no sacensībām meklē ŠEIT!
Gunita Ākule,
ŪTAC "Bāka" vadītāja