Jau trešo gadu Rēzeknes novadā tiek atzīmēta Autotransporta darbinieku diena

Publicēts 02.11.2015
Foto: Madara Ļaksa

30. oktobrī Rēzeknes novada pašvaldībā pulcējās Rēzeknes novada pagastu pārvalžu un administrācijas šoferi, lai kopīgi atzīmētu savus profesionālos svētkus – Autotransporta darbinieku dienu. Izrādās, Šoferu dienas tradīcija Latvijā tika iesākta jau pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, kad ik oktobra pēdējo svētdienu autotransporta darbinieki sanāca kopā, lai atzīmētu savu profesionālo veikumu.

Rēzeknes novadā tradīcija sveikt šoferus aizsākās pirms trim gadiem, un to Dziesmu un Deju svētku laikā ierosināja paši autotransporta darbinieki, sakot – ja jau dziedātājiem un dejotājiem ir savi svētki, tad autotransporta darbinieki ir pelnījuši arī savējos. Svētki ar nolūku tiek rīkoti skolēnu rudens brīvdienu piektdienā, kad šoferiem nav jāved skolēni, tāpēc mēroto kilometru ceļš ir īsāks un atliek nedaudz vairāk laika, lai atzīmētu sava aroda svētkus.

Svētkos paldies par darbu šoferiem teica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. “Šofera darbs nav viegls, jo šoferi, tāpat kā muzikantu pamana tikai tad, kad kaut kas “neskan” – kad salūzt autobuss vai neatbrauc laikā – tikai tad atceras par šoferi. Prieks, ka mūsu novadā strādā tādi šoferi, kurus nepamana, bet nepamana ne jau tāpēc, ka viņu nav, bet tāpēc, ka jūs, šoferīši, braucat laicīgi, braucat ar autobusu, kas ir labā tehniskā kārtībā. Paldies, ka jūs braucat ne tikai no punkta A līdz punktam B, bet arī līdz punktam C un reizēm pat līdz punktam Z, tas ir, līdz visi pasažieri ir nogādāti mājās.”

Šogad šoferiem bija sagatavoti arī jautājumi, lai pārbaudītu autovadītāju zināšanas un vairāk uzzinātu par autotransporta pasaules vēsturi. Jautājumi nebija no vieglajiem, piemēram, kurā gadā tika uzbūvēts pirmais autobuss (1801. gadā to uzbūvēja Ričards Trevitiks) vai kad tika izsniegta pirmā autovadītāja apliecība (1893. gada 14. augustā Francijā). Labāk šoferiem veicās ar jautājumiem par autotransporta uzbūvi, piemēram, teju ikviens šoferis mācēja pateikt, ko apzīmē skaitļi uz autobusa vai mašīnas riepām.

Domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs Šoferu dienas pasākumā atcerējās kādu šī gada notikumu, kad Rikavas un Viļānu puses iedzīvotāji bija satraukti, jo tikšot mainīts maršruts un turpmāk ierastā Rikavas autobusa vietā pa viņu ceļiem brauks Viļānu autobuss. Sapulcē bija sanākuši vairāk nekā 30 pagasta iedzīvotāji un galu galā izrādījās, ka cilvēkiem esot gluži vienalga, kāds autobuss un cikos brauc – galvenais, lai to vada uzticamais pagasta šoferis Arsenijs, tāpēc Monvīds Švarcs visiem šoferiem vēlēja: “Lai katram ir šādi pasažieri, kuri gaida tieši jūs un novērtē jūsu darbu!”

FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0