Jauni vides objekti pie Lubāna ezera

Publicēts 03.08.2018

Latvijas lielākais ezers Lubāns iedvesmo ne vien makšķerniekus, zvejniekus, putnu vērotājus, bet arī māksliniekus. Šogad Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas skolotāji – mākslinieki kopā ar audzēkņiem, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, pie Lubāna ezera izveidoja divus vides objektus, darbojoties nedēļas garumā skolas rīkotajā simpozijā ,,Lubāna ezera stāsts’’. Metālmākslinieka Norberta Kudiņa darbs ,,Atmiņas par zelta zivtiņu’’ kopš 26. jūlija tagad priecēs Ūdens tūrisma attīstības centra ,,Bāka’’ apmeklētājus Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā.

Savukārt Gunāra Klauča vides gaismas objekts ,,Asaras’’ drīz uzsāks ceļojumu pa Latgali, piestājot valsts simtgades pasākumos un priecējot ar gaismas dzīvīgumu. Pirmās pieturvietas būs Balvos un Lūznavā. Mākslinieks norāda, ka viņu jau sen ir saistījusi ūdens tēma, piebilstot, ka mēdz būt gan prieka, gan bēdu asaras. ,,Nevar novērtēt prieku, ja dzīvē nav mazliet bēdu. Bet tagad tās ir prieka asaras par paveikto darbu’’ – saka Gunārs Klaučs.

Norberta Kudiņa funkcionālais vides objekts ,,Atmiņas par zelta zivtiņu’’ ir velosipēdiem domāta novietne. ,,Uz šejieni brauc cilvēki, jo grib kaut ko darīt un redzēt, daudzus piesaista zvejniecība un makšķerēšana. Savā darbā mazliet ieliku humoru, jo katrs makšķernieks vai zvejnieks, atceroties savu noķerto zivi, to parāda lielāku. Ar laiku tā viņa stāstos top vēl lielāka, līdz paliek tikai asaka. Arī zelta zivtiņu katrs grib satikt kaut vienu reizi dzīvē, lai tā izpildītu viņa visslēptāko vēlmi. Tā kā zivs asakas forma prasījās pēc konkrētas funkcijas, visatbilstošākā tai bija velosipēdu novietne. Man likās, ka ,,Bākā’’ pietrūkst šādas novietnes un arī objekta, pie kura cilvēki gribētu fotografēties,’’ – tā Norberts Kudiņš.

Metālmākslas simpoziju ,,Lubāna ezera stāsts’’ atbalstīja Latgales kultūras programma, kā arī tas bija viens no uzvarētājiem Rēzeknes novada pašvaldības rīkotajā Radošo darbu konkursā.

Inga Čekša-Ratniece,
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas projektu vadītāja

DSC_0113 DSC_0117 IMG_5895 IMG_5960

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0