Jaunieši no dažādām valstīm piedalās Sakstagala sporta spēlēs

Publicēts 23.08.2016

20.augustā Sakstagala pagastā tika organizētas jau par labu tradīciju kļuvušās Sporta spēles, taču šogad tās aizritēja starptautiskā gaisotnē. Sporta spēles palīdzēja organizēt jaunieši no piecām Eiropas valstīm – Francijas, Spānijas, Itālijas Portugāles un Ungārijas, Eiropas Asociācijas „World-Our Home” projekta „Starpkultūru saskarsme, daudzveidība un tolerance Latgalē” ietvaros. Pasākums tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centra” atbalstu.

Projekta mērķis bija veicināt vietējās sabiedrības izpratni par kultūru daudzveidību un veicināt iecietību un savstarpējo sapratni, kā arī attīstīt starpkultūru dialogu un sadarbību starp ārzemju jauniešiem un Latgales iedzīvotājiem. Projekta ietvaros tika organizētas divas aktivitātes: starpkultūru sporta spēles Rēzeknes novada Sakstagala pagastā, kurās  līdz ar Sakstagala pagasta jauniešiem piedalījās jaunieši no Portugāles, Francijas, Spānijas, Itālijas, Ungārijas, kā arī pasākums Rēzeknes pensionāru sociālo pakalpojumu centrā, kurā tika aicināti Rēzeknes pansionāta seniori, jaunieši invalīdi un ārzemju jaunieši, lai kopīgi pavadītu laiku daloties savā kultūras pieredzē.

Šoreiz laiks mūs lutināja, sporta spēles aizritēja brīnišķīgā dienā, kurā gan bērni, gan jaunieši un pieaugušie varēja izbaudīt sportisku azartu un radošumu komandu spēlēs – futbolā, volejbolā un virves vilkšanā, individuālajās spēlēs – basketbola soda metienos, šautriņu mešanā, stafetēs bērniem un dažādās ārzemju jauniešu sagatavotajās aktivitātēs – dekupāžas darbnīcā, suvenīru veidošanas darbnīcā, sejas apgleznošanas darbnīcā, kā arī zumbas nodarbībā un petanka spēlē.

Sakstagala iedzīvotāji bija aktīvi un izmēģināja savas radošās spējas dažādu suvenīru veidošanā, kā arī aktīvi darbojās dekupāžas darbnīcā, kur uz flīzēm veidoja dažādus mākslas darbus. Bērniem liela interese bija par sejas apgleznošanu.

Vietējie iedzīvotāji interesi izrādīja arī par petanku – Vidusjūras valstu populāro spēli, kuru īsti neviens līdz šim nebija spēlējis. Teju par nacionālo sporta veidu tas kļuvis Francijā, kur petanka spēlētājus var manīt gandrīz katrā parkā un pagalmā.

Pēc sporta spēlēm vakara turpinājumā tika organizēts starptautiskais vakars Sakstagala sabiedrisko aktivitāšu centrā, kur tika prezentēta dažādu valstu kultūra, tradīcijas, arī katras valsts ēdieni un dzērieni. Vakara gaitā vietējie jaunieši kopā ar ārzemju jauniešiem kopīgi pavadīja vakaru jautrās dejās, daloties savā kultūras pieredzē, veidojot starpkultūru dialogu.

Informāciju sagatavoja

Dace Deksne

SAMSUNG CAMERA PICTURES IMG_7504 IMG_7531 IMG_7576 IMG_7708 SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESlogo

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0