Jaunstrūžānu pamatskolā ienāk roboti

Publicēts 19.04.2016

Jaunstrūžānu pamatskolai ir izveidojusies laba sadarbība robotikas jomā ar Kaunatas vidusskolu, tāpēc, lai to stiprinātu, 12. aprīlī Jaunstrūžānu pamatskolas direktors Ivars Igaunis kopā ar skolas robotu pulciņa dalībniekiem – Žaneti Piļku, Valēriju Makejevu, Leonīdu Smirnovu, Raivi Bazuli, Valentīnu Žuku – brauca uz Kaunatas vidusskolu dalīties ar savu pieredzi LEGO robotu konstruēšanā un to programmēšanā.

Raivis Bazulis un Valentīns Žuks demonstrēja KITS robotus, ļaujot Kaunatas skolēniem ar tiem patstāvīgi darboties. Abi skolēni aktīvi apmeklē arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas robotikas pulciņus, kuros iegūtās pamatzināšanas izmanto Jaunstrūžānu pamatskolas KITS robotu konstruēšanā.

Savukārt Žanete Piļka, Valērija Makejeva un Leonīds Smirnovs Kaunatas vidusskolas skolēniem demonstrēja LEGO robotus darbībā. Skolēni rādīja, kā ieprogrammēts robots seko sarežģītai laukuma līnijai, piedalās robotu sumo cīņās. Tika demonstrēta arī lego pilsētiņa, kurā robotiem bija jāveic dažādas misijas (dažādi uzdevumi).

Robotu prezentācijas noslēgumā Jaunstrūžānu pamatskolas direktors Ivars Igaunis stāstīja par šajā mācību gadā sasniegtajiem rezultātiem, piedaloties Latvijas mēroga robotu sacensībās 20. februārī Cēsīs, 27. februārī Siguldā, 2. aprīlī Rīgā.

Jaunstrūžānu pamatskolas komanda, piedaloties FIRST LEGO League Latvia 2015/2016 robotu sacensībās Cēsīs, lepojas par iegūto 1. vietu nominācijā „ROBOTA DIZAINS”, kas tika piešķirta par vislabāko programmas kodu.

Tikšanās noslēgumā Kaunatas vidusskolas direktore Skaidrīte Ūzuliņa atzinīgi vērtēja Jaunstrūžānu pamatskolā sasniegto. Viņa uzrunāja Kaunatas vidusskolas skolēnus un mudināja viņus savu nākotnes profesiju saistīt ar informācijas tehnoloģijām, jo pēc šī brīža statistikas tā ir vispieprasītākā profesija, un tuvākajā nākotnē IT speciālistu pieprasījums grasās strauji pieaugt.

Jaunstrūžānu pamatskola ir gatava turpināt iesākto sadarbību ar Kaunatas vidusskolu gan LEGO robotu konstruēšanā, gan to programmēšanā, lai nākotnē varētu noorganizēt LEGO robotu sacensības starp Rēzeknes novada skolu komandām.

Skolas direktors Ivars Igaunis pateicas Kaunatas vidusskolas direktorei Skaidrītei Ūzuliņai par to, ka Kaunatas vidusskola uz sacensību laiku aizdeva divus robotus Jaunstrūžānu pamatskolai, lai robotu sacensībās Jaunstrūžānu pamatskolu varētu pārstāvēt vairāk skolēnu.

01 07 3152437 20160220_172431 owi-535-robotic-arm-edge_1 Robots

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0