Jaunstrūžānu pamatskolā notika konkurss "Supermeitene – 2017"

Izglītība

Lai iegūtu Supermeitenes titulu, ir jābūt ne vien skaistai, bet arī gudrai, talantīgai sportiskai, ar izdomu, intuīciju un radošām spējām apveltītai, jāpārzina elementāras sadzīves lietas, jāprot virtuves darbiņi, jāorientējas gan grāmatu, gan dārza un dzīvnieku pasaulē. Jaunstrūžānu pamatskolas rīkotajā konkursā 5. – 9. klašu meitenēm „Supermeitene 2017!” par Supermeitenes nosaukumu sacentās 12 dalībnieces!
Vispirms meitenēm vajadzēja prezentēt mājasdarbu – no papīra vai auduma izgatavotu cepuri, pastāstīt, kāds ir bijis cepures tapšanas process, pielietotie materiāli, kā un kur šo cepuri nēsāt.
Pēc tam dalībniecēm vajadzēja parādīt savas prasmes, veiklību un zināšanas 12 dažādos konkursos. Pirmā pozīcija – mīklu minēšana un atjautības uzdevumi. Nākamā – triju veidu pupiņu škirošana pēc krāsām (uz laiku). Uzzīmētā Latvijas kartē kaut aptuveni vajadzēja norādīt septiņu pilsētu atrašanās vietu. Lielu papīra „ābolu” bija jāpacenšas „nomizot” ( griezt ar šķērēm) tā, lai izveidotu pēc iespējas garāku mizu. Bumbas driblēšana pret sienu (cik piesitienu 2 minūtēs) prasīja no dalībniecēm gan fizisku spēku, gan izcilu veiklību. Kā jau dāmām pienākas, bija arī virtuves nažu atpazīšanas un pusdienu galda klāšanas konkurss. Tad vēl pēc zīmējumiem bija jāatšifrē latviešu tautasdziesmas un pēc bilžu fragmentiem jāuzmin kādas telpas atrašanās vieta skolā. Praktiski darbojoties, dalībniecēm ar aizsietām acīm pēc taustes bija jāatpazīst naudas monētas un jācenšas salikt no tām noteiktu summu. Arī mehāniskās gaļas mašīnas salikšana (uz laiku) prasīja no meitenēm gan zināšanas, gan roku veiklību. Un, visbeidzot, pēc fotogrāfijām bija jāatpazīst sievietes – slavenības.
Konkursa vērtētāji katrā pozīcijā pārsvarā bija zēni, viņiem piepalīdzēja arī daži skolotāji. Saskaitot dalībnieču iegūtos punktus, tika noteiktas uzvarētājas un, protams, Supermeitene.
3. vietu konkursā izcīnīja Valērija Makejeva, 2. vietu – Diāna Petruņina, bet Supermeitenes tituls tika piešķirts Žanetei Piļkai. Uzvarētājas saņēma Pateicības rakstus, ziedus un saldumus. Pateicību par piedalīšanos konkursā saņēma arī pārējās konkursa dalībnieces – Valda Marika Uļjanova, Diāna Valda Uļjanova, Jevģēnija Kučerova, Laila Mironova, Viktorija Brinkeviča, Diāna Sondore, Linda Laganovska, Jekaterina Meteļkova, Elvita Grišule. Pasākuma noslēgumā puiši uzlūdza meitenes uz valsi.
Paldies organizatoriem par skaisto pasākumu! Lai veiksme un izdošanās meitenēm arī turpmākajos konkursos!

Leokādija Razgale,
Autores foto
IMG_7475 IMG_7494 IMG_7497 IMG_7499 IMG_7500 IMG_7502 IMG_7503 IMG_7505 IMG_7509 IMG_7511 IMG_7533 IMG_7534